ABD ile Rusya uzayda sinema filmi rekabetine girdi

24.12.2020
A+
A-

İki süper gücün rekabeti uzay filmlerine de yansıdı. Önce NASA’nın SpaceX firmasıyla uzayda sinema filmi çekeceği duyuruldu. Aradan henüz bir yıl geçmeden Ruslar da uzayda film çekimi için düğmeye bastı.

ABD ile Rusya uzayda sinema filmi rekabetine girdi. İki süper gücün rekabeti sinemaya daha doğrusu uzaydaki sinema filmi çekimine de yansıdı. Önce Amerikalılar uzayda sinema filmi çekimi için harekete geçti. Ruslar da bundan geri durmadı…

Amerikalıların uzayda sinema filminin başrolünde Tom Cruise oynayacak. Film NASA ve SpaceX işbirliği ile çekilecek. Filmle ilgili daha önce duyurular yapılmış bilgi paylaşılmıştı. Dünyanın en zengin adamlarından olan Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX’in projesi olan film uzayda çekilecek ilk film olarak sıfatlandırılmıştı. Henüz çekimler başlamadı. Dolayısıyla Ruslar’ın da atağa geçtiği bu alanda ‘uzayda ilk sinema filmini çeken’ kim olacak merak ediliyor. 

Rusya’nın karşı hamlesinde başrol oyuncusunun kim olduğu henüz belli değil. Rusya uzayda çekeceği ilk sinema filmi için başrol oyuncusu arıyor. Rusya’nın uzay ajansı Roscosmos ve ülkenin en büyük TV kanalı Channel One işbirliği ile çekilmesi planlanan film için aranan başrol oyuncusunun özelliklerini Rus genel yapımcı Alexey Trotsyuk açıkladı: “Dünya’dan uzaya fırlatılabilecek, ardından zorlu uzay şartlarına dayanabilecek ve sıfır yer çekiminde en karmaşık çekim zorluklarının üstesinden gelebilecek bir kadın oyuncu arıyoruz” 

Rusya uzay filmi yarışına dahil olmak için en az Tom Cruise kadar ünlü bir oyuncu aramaya başladı.

Daha önce Tom Cruise ve filmin yönetmeni Doug Liman’ın Ekim 2021’de Axiom Uzay İstasyonu’na doğru yolculuğa çıkacağı açıklanmıştı.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.