Nazan Öncel roman da yazdı

Ünlü şarkıcı Nazan Öncel ilk romanıyla edebiyat dünyasına adımını attı. ‘Yarınsız Yarın’ adlı roman Everest Yayınları etiketiyle raflara çıktı.

Nazan Öncel roman da yazdı… Şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesi bulunan Nazan Öncel ilk romanıyla okurların karşısına çıktı. Nazan Öncel Yarınsız Yarın adlı romanıyla edebiyat dünyasına adım attı.

Nazan Öncel’in “Yarınsız Yarın” adlı ilk romanı Everest Yayınları’dan yayımlandı. Romanın editörlüğünü Didem Ünal üstlendi. Resimli romandaki çizimler ise Ergün Gündüz’e ait.

Öncel kitabında, çocukluktan yaşlılığa büyümeyi, âşık olmayı ve kaybetmeyi anlatıyor.

Nazan Öncel ilk romanıyla ilgili şöyle konuştu:

“Elinden kitap düşmeyen biri olarak, elime kalemi almaka ne kadar iyi yaptım bilemem. Senelerdir hikâyeler yazar, bir çekmeceye atardım, bunu bilen uzak yakın dostların beni masanın başına oturtmasıyla başlayan bir yolculuktur bu. Tanıkları olan sizlerden aldığım destekle yola koyulduk. Sözcüklerin yardımıyla, kurgunun izin verdiği oranda mizah gücüyle, edebi damarını hayatın ayağıma kadar getirdiklerinden alarak yazılmış olan ‘Yarınsız Yarın’ bugünden itibaren okurla buluşturuluyor. Daha ne diyeyim ey okur!”

“Bazen kelimelere ihtiyaç duymadan gelen şey mutluluktur, ama kalıcı olmadığını bilirsiniz. Zamanı durdurmak ne kadar mümkünse mutluluğu tutmak da ancak o kadar mümkündür. Tekrarına en çok ihtiyacımız olup da tutamadığımız şeydir zaman. Oysa sonsuza kadar mutlu yaşadılar klişesine bile göz yumabilirdim, fakat böyle bir şeye gücüm yetmezdi ve zaman paha biçilmezdi.

Bazıları geçmişini susturmayı, bazıları geleceğini konuşturmayı hayal eder durur. Ne geçmiş susar ne de gelecek konuşur. Bazen bir yarın bir ömre değecek kadar değerli olur ve o tek bir güne her nefesinde minnet duyarsın.”

Masumiyet Müzesi’nin şarkısını yapmıştı

“Gidelim Buralardan”, “Erkekler De Yanar”, “Ben Sokak Kızıyım” ve “Beni Bu Koca Şehirde Yalnız Bırakma” gibi pek çok şarkıda imzası olan Öncel, Orhan Pamuk’un “Masumiyet Müzesi”nden etkilenerek kitabın kahramanları Kemal ile Füsun’un hikâyesini “Canım Benim, Nasılsın?” şarkısında anlattı. Şarkı 2008’de yayımlanan “Hatırına Sustum” albümünde yer aldı.

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.