Abdullah Şevki pedofili içerikli Zümrüt Apartmanı kitabı nedeniyle gözaltında

Zümrüt Apartmanı adlı kitaptaki pedofili içeren cümlelerin yer alması nedeniyle yazar Abdullah Şevki göz altına alındı.

Abdullah Şevki pedofili içerikli Zümrüt Apartmanı kitabı nedeniyle gözaltında

Abdullah Şevki pedofili içerikli Zümrüt Apartmanı kitabı nedeniyle gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, içeriğinde pedofiliye yönelik satırlar yer alan Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki hakkında soruşturma açtı. Abdulllah Şevki, soruşturma kapsamında göz altına alındı. 

Zümrüt Apartmanı kitabındaki pedofili içerikli satırlar kamu oyunda büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyadan yapılan tepkiler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nı harekete geçirdi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı,  Abdullah Şevki hakkında “müstehcenlik” suçundan soruşturma başlattı. Zümrüt Apartmanı adlı kitapta “pedofili” içeren ifadelerin bulunması nedeniyle yazar Abdullah Şevki Ankara’da gözaltına alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibareler nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 226. maddesi uyarınca “müstehcenlik” suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Zümrüt Apartmanı adlı kitaptaki ifadelerin, Türk Ceza Kanunu’nun 226. maddesine aykırılık teşkil ettiği ifade edildi. Bu nedenle yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal işlemlerin yapılması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce gerekli yasal sürecin başlatıldığı, ilgililer hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.