Cem Yılmaz Cumhurbaşkanı iftarına katılmadı

29.05.2019
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın spor ve sanat dünyası için düzenlediği geleneksel iftar buluşmasında gözler Cem Yılmaz ve Fazıl Say’ı aradı.

Cem Yılmaz Cumhurbaşkanı iftarına katılmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde sanatçı ve sporculara yönelik bir iftar yemeği düzenledi. Dolmabahçe’deki iftar buluşmasına ünlü sanatçılar katıldı. Ama ünlü olup da katılmayan sanatçılar da vardı. Gözler hemen Cem Yılmaz’ı aradı. Fazıl Say’ı aradı…

Ancak ne Cem Yılmaz ne de Fazıl Say iftardaydı. Cem Yılmaz’ın iftara davet edildiği konuşuluyordu. Katılmadığına göre ‘ya davet edilmedi’ ya da ‘davet edilmesine rağmen katılmadı’…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dolmabahçe’de düzenlediği iftar yemeği bu yıl öncekine göre katılımcıların kimler olacağı konusunda daha çok merak uyandırdı.

Çünkü hatırlanacağı üzere İstanbul seçimlerinin yenilenecek olması nedeniyle kimi sanatçıların Ekrem İmamoğlu’na destek açıklamaları siyaset dünyasında yankı bulmuştu. İmamoğlu’na destek veren sanatçılar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partilileri tarafından yoğun eleştirilmişti.

Daha önce de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimi sanatçılar ve sporcular desteklerini Erdoğan yönünde açıklamışlardı. Yani sanatçılar ve sporcular Türkiye’nin hayli sıcak olan siyasi gündemine dahil olmuşlardı.

Bütün bu manzara ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yılki iftar daveti elbette daha çok merak uyandırdı. Cem Yılmaz’a davet gittiği söylendi. Ancak Cumhurbaşkanı iftarına Cem Yılmaz katılmadı. Gözler Fazıl Say’ı aradı. Ancak Fazıl Say da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftar yemeğinde yoktu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarına kimler katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftar yemeğine hangi sanatçılar ve sporcular katıldı? Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Yavuz Bingöl, Metin Şentürk, Hülya Avşar, Yusuf Güney, Hasan Kaçan, Berdan Mardini, Alişan ve eşi oyuncu Buse Varol sanatçılar kategorisinde yer alarak iftara katıldı. Sunucu Müge Anlı da iftardaydı.

Spor dünyasından katılanlar ise şu isimler: Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçi Taha Akgül, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, teknik direktörler Şenol Güneş, Ünal Karaman, Bülent Uygun, futbolcular Emre Belözoğlu, Arda Turan, Burak Yılmaz, Mert Günok, Volkan Babacan, Hamit Altıntop, Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal, Çağlar Söğüncü, Yusuf Yazıcı, Abdulkadir Ömür.

Mustafa Ceceli Cumhurbaşkanı iftarına alınmadı

Tüm bunlarla birlikte magazin dünyasında tartışılan bir konu daha var iftara yönelik… İddia şu ki, Mustafa Ceceli ve eşi Selin İmer iftar kapısından geri çevirildiler. Ancak şarkıcı Mustafa Ceceli bu iddiayı sosyal medya hesabı üzerinden yalanladı. Özel hayatları nedeniyle iftar kapısından çevirildikleri iddia edilen Ceceli “Hakkımda iftira atanlar bunu ispatla mükelleftir! Yasal süreç başlamıştır; elimden geleni ardıma koymayacağımdan emin olabilirsin. Nasıl oluyorsa onlarca gazetecinin olduğu bir yerde; bu iftiraya dair ne bir video ne de bir fotoğraf var! Bu iddiayı yayan ve buna inanan akla ziyan mantaliteyi kötü niyetleriyle baş başa bırakıyorum” dedi.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.