Açık Yeşil 2 insanın yüzüne dünyayı çarpıyor

Ömer Madra ve Ümit Şahin, Açık Yeşil 2 adlı kitapla okurlarla buluşuyor. Dünya gezegeninin yani “Dünyamızın” içinde bulunduğu iklim, hava, su, toprak sorunlarını . söyleşiyle okura aktarıyorlar.

Açık Yeşil 2 insanın yüzüne dünyayı çarpıyor. Can Yayınları’ndan çıkan kitap, Dünya’nın yani gezegenimizin dolayısıyla da insanlığın içler acısı halini sayfalara taşıyor. 

Ömer Madra ve Ümit Şahin’in birlikte kaleme aldıkları kitabın türü söyleşi. Ömer Madra Açık Radyo’da zaten bu konular üzerine yıllardır söyleşi yapıyor. Şimdi bu söyleşilerin tadında ikinci kitap raflarda yerini aldı. 

Açık Yeşil’in bu ikinci kitabı, kuşaklar arası adaletsizliğin ve gezegen üzerindeki yıkıcı hâkimiyetimizin son bulması için çarpıcı bir uyarı niteliğinde. “Kış Gelmeyecek. Ateş Çağına Hazırlanalım!”

Türkiye ve dünya çapında ekoloji mücadelesinin seyrini kayıt altına alan Açık Yeşil’in ikinci kitabında, dünyanın dört bir yanında, tüm kıtalarda cereyan eden ve neredeyse 7,6 milyon insanı sokaklara döken, yeryüzünün belki de en büyük kitlesel hareketlerinden birine tanıklık ediyoruz. Açık Yeşil’de iklim bilimine ilişkin yayımlanmış en güncel raporların yanı sıra, önde gelen ekolojistlerle ve iklim aktivistleriyle mülakatlar yer alıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.