Onat Kutlar anılıyor

Kadıköy Belediyesi, Onat Kutlar’ın 25’inci ölüm yıldönümünde anma etkinliği düzenliyor. Kadıköy Süreyya Operası’ndaki etkinliği katılım ücretsiz.

Onat Kutlar anılıyor

Onat Kutlar anılıyor. Şair, yazar, sinema eleştirmeni Onat Kutlar’ın 25. ölüm yıldönümü. Onat Kutlar için Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği “Onat Kutlar Bir Şenliktir” adlı anma programı Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda düzenlenecek.

“Onat Kutlar Bir Şenliktir” adlı anma programı 12 Ocak Pazar, saat 20.00’de…

Onat Kutlar, 11 Ocak 1995’te uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. 59 yaşında hayatını kaybeden şair, yazar, sinema eleştirmeni ve Türk Sinematek Derneği kurucularından Onat Kutlar anısına düzenlenen gece Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın açılış konuşmasıyla başlayacak.

Hülya Uçansu, Adnan Özyalçıner, Türk Sinematek Derneği kurucularından Cevat Çapan da gecede birer konuşma yapacaklar. Sanatçı Genco Erkal, Onat Kutlar’ın eserlerinden bölümler okuyacak. Zeynep Oral ile Selçuk Metin’in hazırladığı; Zeynep Oral ve Cem Davran’ın sunuculuğunu yaptığı gece piyanist İdil Biret’in vereceği resitalle son bulacak.

Onat Kutlar Bir Şenlikti adlı anma gecesine katılım ücretsizdir. Davetiyeler Süreyya Operası gişesinden temin edilebilir.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.