Açlık Oyunları serisinde yeni film yolda

30.04.2022
A+
A-

2012 ve 2014’de iki film olarak sinema seyircisinin karşısına çıkan ve hayli ses getiren Açlık Oyunları’nın devamı geliyor.

Açlık Oyunları serisinde yeni film yolda… İlki 2012 yılında seyirciyle buluşan ve hayli beğenildiği için devamı çekilen Açlık Oyunları (Hunger Games) adlı film serisinde yeni bir adım daha atıldı.

Açlık Oyunları’nın devam filmi için hazırlıklar başladı. Serinin öncesini anlatacak olan yeni bir filmin hazırlık aşamasında olduğu duyuruldu.

Başrollerini Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth’ün Açlık Oyunları serisinde macera devam edecek.

Lionsgate, ‘Açlık Oyunları’ (Hunger Games) filminin devamının çekileceğini resmen duyurdu. Serinin öncesini anlatacak olan ‘The Ballad of Songbirds and Snakes’ filminden ilk tanıtım yayınlandı.

Suzanne Collins’in aynı adlı romanında uyarlanacak filmin vizyon tarihi 17 Kasım 2023 olarak duyuruldu.

CinemaCon sunumunda gösterilen tanıtım klibinde, şu anda yapım aşamasında olan film, “2023’te dünya kimin ötücü kuş kimin yılan olduğunu keşfedecek” yazısıyla tanıtıldı.

Snow ailesi dağılacak 

‘The Ballad of Songbirds and Snakes’, Panem’in zalim başkanı olarak tanınan Coriolanus Snow’un gençliğini anlatacak. Genç Snow’un 10. Açlık Oyunları sırasında 12. bölgeden yoksul bir kız olan Lucy Gray’e akıl hocalığı yapmasını izleyeceğimiz filmde Snow ailesinin dağılışı anlatılacak.

Filmin oyuncu kadrosu henüz açıklanmadı. Filmin yönetmenliğini, serinin önceki üç filmini de yöneten Francis Lawrence üstlenecek. Kitabın yazarı Suzanne Collins, senaryoyu Michael Arndt ve Michael Lesslie ile birlikte yazdı.

‘Açlık Oyunları’ serisinin ilk filmi 2012 yılında vizyona girdi. Başrollerini Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson ve Liam Hemsworth’ün üstlendiği seri, 2014 yılında iki bölüm olarak yayınlanan ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş’ ile son buldu.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.