Adana Altın Koza Film Festivali başladı

15.09.2020
A+
A-

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali pandemi tedbirleri ile başladı. 20 Eylül 2020 tarihine dek sürecek film gösterimlerinin ilki yapıldı. 

Adana Altın Koza Film Festivali başladı

Adana Altın Koza Film Festivali başladı. 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali pandemi tedbirleri ile başladı. 20 Eylül 2020 tarihine dek sürecek film gösterimlerinin ilki yapıldı. 

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı. Festivalde yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri alınıyor. Bu şekilde film gösterimleri yapılıyor. 

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali açılış filmi Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatro Salonu’nda gösterildi. Senaryo ve yönetmenliğini Anıl Gelberi’nin yaptığı Plaza filmi, festival kapsamında izleyicilerle buluştu.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Timuçin, yaptığı konuşmada bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle festivale biraz buruk başladıklarını söyledi.

Festivalin, salgın önlemleri çerçevesinde konuk kabul etmeden gerçekleştirildiğini aktaran Timuçin, sadece “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması”nın gerçekleştirileceği etkinlikteki yarışma filmlerinin ise “on-line” sistemle izleyicilerle buluşacağını belirtti.

Adana’da Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile Amfi Tiyatro’da salgın kriterleri dikkate alınarak önceki yıllarda festivalde ödül almış filmlerin sanatseverlerle buluşturulacağını ifade eden Timuçin, seyircilere, Seyhan Nehri üzerinde, sosyal mesafe kriterlerine uygun şekilde gondollarda 20 Eylül’e kadar film gösterimi yapılacağını kaydetti.

Salgın nedeniyle konuk kabul etmedikleri festivalin jüri üyelerinin de kente gelmediğini ve İstanbul’da sinema salonunda filmleri izlediğini belirten Timuçin, etkinliğin son günü olan 20 Eylül’de, ödül alanlar ve verenlerin buluşacağı, konuksuz bir tören yapılacağını ifade etti.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.