Altın Portakal afişi ile sağlıkçılara teşekkür

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım sürüyor. Festival geleneksel olarak her yıl bir tanıtım afişi ile sinemaseverlere sesleniyor. Ancak bu yıl unutulmayacak ikinci bir afiş daha hazırlandı. İlki Fatma Girik’in yer aldığı afiş… Diğeri ise 2020 yılının gerçek kahramanları olan sağlık çalışanlarının sembolize edildiği afiş…

Altın Portakal afişi ile sağlıkçılara teşekkür ediliyor. 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali iki afişle sinemaseverlerle buluşacak. 

İlk afiş daha önce duyurulmuştu. Türk sinemasının efsane oyuncularından Fatma Girik fotoğrafı ile hazırlanan 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali afişi tanıtılmıştı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın festival afişinde Türkan Şoray vardı. 

Festival 3-10 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Tanıtımları şimdiden yapılıyor. Her yıl geleneksel olarak Türk sinemasına emek vermiş, iz bırakmış isimler festival çerçevesinde onurlandırılıyor. Bir anlamda onlara teşekkür ediliyor.

Altın Portakal afişi ile sağlıkçılara teşekkür ediliyor.

 

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl Fatma Girik afişi ile sinemanın unutulmaz yıldızına teşekkür ediyor. Ama bir teşekkür daha var ki hiç unutulmayacak. 

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl iki afişle duyuruluyor. Corona virüsün dünyayı kasıp kavurduğu bu yıl sağlık çalışanları canları pahasına mücadele ediyor. Altın Portakal afişi ile sağlıkçılara teşekkür ediliyor. Sağlık çalışanları Türkiye’nen en köklü sinema festivalinde unutulmadı. Özel bir afişle onlara teşekkür ediliyor. 

Sağlık çalışanlar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de 2020 yılının gerçek kahramanları. Altın Portakal heykelini havaya kaldıran genç bir sağlık çalışanının tasvir edildiği illüstrasyon afişle kahramanlar selamlanıyor. 

Böylesine ince bir düşünce ile sağlık çalışanlarına teşekkür edilmesi onların unutulmaması güzel bir hareket. 

Sinema festivalini en görkemli şekilde yapabilirsiniz. Ancak topluma verilen mesajlar hafızalarda kalıyor. Antalya bu yıl unutulmayacak bir afişle gönülleri fethetti. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu güzel hareketini biz de gönülden alkışlıyoruz. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.