Adı Aylin tiyatro sahnesine ne zaman geliyor

23.11.2018
A+
A-

Ayşe Kulin’in romanı Adı Aylin, tiyatroya uyarlanıyor. Adı Aylin’i tiyatroya uyarlayan yapımcı ve oyuncu Tuba Ünsal. Oyun için hazırlıkları sürdüren Tuba Ünsal, sahnelenme tarihini de açıkladı.

Adı Aylin tiyatro sahnesine ne zaman geliyor

Adı Aylin tiyatro sahnesine geliyor. Ayşe Kulin’in çok satan romanı Adı Aylin, tiyatro oyunu oluyor. Adı Aylin’de oynayacak olan Tuba Ünsal, oyunun sahneleneceği tarihi açıkladı.

Tuba Ünsal tiyatroda yapımcı ve oyuncu olarak Kürk Mantolu Madonna’yı sergiliyor. Sabahattin Ali’nin kült eseri Kürk Mantolu Madonna’da başrolde Maria Puder’i canlandıran Tuba Ünsal, yeni oyun için hazır olduklarını açıkladı.

Tuba Ünsal, yine bir roman uyarlaması ile seyircinin karşısında olacak. Bu kez Adı Aylin ile izleyicileri selamlayacak. Ayşe Kulin’in çok satan romanı Adı Aylin’in tiyatro için telif hakkına alan Tuba Ünsal, oyunun hazırlıklarının tamamlandığını ve sahneleneceği tarihin belirlendiğini söyledi.

To Be House of Production adında bir yapım şirketi bulunan Tuba Ünsal, Adı Aylin’in sahneye konulması için 1.5 milyon TL civarında hayli yüksek bir harcamayı gözden çıkardı. Kalabalık bir oyuncu kadrosu bulunan Adı Aylin oyununun sergileneceği tarih hayli ilginç.

Adı Aylin tiyatro oyunu 8 Mart 2019 Dünya Kadınlar Günü’nde seyircilerle buluşacak.  Adı Aylin Tuba Ünsal ile sezonda 20 kez seyirci ile buluşacak.

Adı Aylin tiyatro oyunuyla ilgili konuşan Tuba Ünsal öğrencilerle.

Adı Aylin’in müjdesini Eskişehir’de verdi

Tuba Ünsal, oyunun sergileneceği tarihin açıklamasını Eskişehir’de yaptı. 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali‘nde film gösterimlerinin yanı sıra etkinlikler düzenlenerek, sinema izleyicisi için farklı bir boyut oluşturuluyor.

“Sinema Dersleri” başlığı ile düzenlenen etkinlikte sinemacılarla öğrenciler bir araya geliyor. 22 Kasım Perşembe günü Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Frig Salonu’ndaki konuk Tuba Ünsal oldu.

Sinema filmlerinde oynayan Tuba Ünsal, oyunculuk ile yapımcılık kariyerini ve deneyimlerini paylaştı. Tuba Ünsal, Maria Puder rolünü nasıl aldığını ise şöyle anlattı: “Engin Alkan ile toplantıya gittiğim zaman 1940’ların Almanya’sından, Berlin’inden fırlamış gibi “vintage” kıyafetlerim ve saçım ile Maria Puder olarak karışısındaydım, ve rolü aldım.”

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.