Afife Tiyatro Ödülleri açıklanıyor

Tiyatromuzun ‘oscar’ları olarak değerlendirilen Afife Tiyatro Ödülleri için geri sayım başladı. 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buluyor.

Afife Tiyatro Ödülleri açıklanıyor. Türk tiyatrosunun ‘oscar’ları olarak değerlendirilen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri sahiplerini buluyor. 2016-2017 sezonuna ait değerlendirmeler sonunda ödüller 3 Nisan 2017 akşamı düzenlenecek toplantıyla açıklanacak. 

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri bu yıl 21’inci kez sahipleriyle buluşacak. Ülkemizin uzun soluklu ödülleri arasında yer alan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde 2016 – 2017 sezonu adayları 03 Nisan 2017 Pazartesi akşamı Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirilecek toplantıyla açıklanıyor.
 
Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin İcra Kurulu Başkanı Salih Başağa, tüm tiyatro emekçilerinin ve tiyatroseverlerin Dünya Tiyatro Günü’nü kutlarken, bu sene 21. kez düzenlenecek ödüllerle ilgili şu değerlendirmede bulundu: 

“Tiyatro köklü geleneğinden aldığı güçle yılmadan üretmeye ve yaşantımıza değer katmaya devam ediyor. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, ilk düzenlenmeye başlandığından bu yana geçen 21 yılda tiyatromuz pek çok değişim geçirdi. Tiyatroya verilen emekleri daha görünür kılmak ve değer katabilmek için kendini sürekli yeniledi, güncelledi ve kurumsal yaklaşımlarından ödün vermeden Türkiye’nin en prestijli ve en uzun soluklu ödülü oldu. Daha nice yıllar tiyatromuzu taçlandıracak Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyor, sezon boyunca gösterdikleri başarılı performanstan ötürü tüm tiyatrolarımızı kutluyorum.”

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin 21. yılında 11 ana kategori, 4 özel olmak üzere toplamda 15 kategoride ödül dağıtılacak. 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, 24 Nisan 2017’de gerçekleştirilecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.