Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman ile geliyor

23.08.2019
A+
A-

Polisiye edebiyata Başkomser Nevzat’ı kazandıran Ahmet Ümit yeni bir kitapla karşımıza geliyor. Başkomser Nevzat’ın üç farklı hikayesinin yer alacağı Aşkımız Eski Bir Roman, Eylül ayında raflarda olacak.

Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman ile geliyor

Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman ile geliyor. “Eylül’de gelecek” olan yeni romanlardan biri de Aşkımız Eski Bir Roman. Polisiye edebiyatın önde gelen yazarlarından olan Ahmet Ümit, üretkenliği ile de biliniyor.

Ahmet Ümit’in son romanı Kırlangıç Çığılığı idi. Yazarın kitapları uzun yıllardır Everest Yayınları’ndan çıkıyordu. Ahmet Ümit’in Aşkımız Eski Bir Roman da dahil olmak üzere bütün eserleri artık Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak.

Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman adlı eseri ile Eylül 2019’da okurlarla buluşacak. Eylül ayının üçüncü haftası raflarda olması planlanan Aşkımız Eski Bir Roman 300 bin adet basılacak.

Başkomser Nevzat’ın yeni maceralarını bekleyen hayranları için sayılı günler kaldı. Aşkımız Eski Bir Roman üç novelladan oluşuyor. Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman için “üç farklı hikaye” diyor.

Bütün kitapları yakın bir dönemde Yapı Kredi Yayınları tarafından basılacak olan Ahmet Ümit’in yeni eseri ‘Aşkımız Eski Bir Roman’ Eylül ayının 3. haftası okurlarla buluşacak. Ahmet Ümit, katıldığı bir televizyon programında tarih olarak 15-16 Eylül’de kitabın raflarda olacağını söyledi.

Aşkımız Eski Bir Roman kitabının konusu

Aşkımız Eski Bir Roman kitabının konusu ne? Ahmet Ümit hayranları bu soruyu soruyor. Aşkımız Eski Bir Roman kitabının konusu ile ilgili Ahmet Ümit kısa notlar paylaştı.

Aşkımız Eski Bir Roman, bir Başkomser Nevzat kitabı. İçinde üç farklı hikayeyi barındırıyor. Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman ile ilgili katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

“Üç kısa hikaye. Üç farklı Başkomser Nevzat hikayesi. Birinde çok varlıklı insanların arasında geçen fantezi üzerine kurulu hikaye var. Birinde kansere çare bulan ve ardından da kaybolan Rus bilimadamının hikayesi. O bilimadamının aranma hikayesi. Diğerinde gece kondu bölgesinde overlokçu kızın öldürülme hikayesi. Hepsinde panoramik bir İstanbul, Türkiye buluyoruz.”

Ahmet Ümit, Aşkımız Eski Bir Roman için “Diğer romanlarıma benzemiyor” derken, kitabın polisiyeye dair bütün unsurları, heyecanı içinde barındırdığını belirtti. Ahmet Ümit, hikayelerden birinde Rus bilimadamı Jerkovski’nin kaybolma ve aranma macerasının heyecanla okunacağını belirtirken kitapla ilgili şu notları paylaştı: “Diğerinde ise Edip’in katili kim sorusunun cevabını arayacaklar. Overlokçu kızı kim öldürdü, merak edecekler. Tam bir polisiye kitap. Zevkle okuyacakları polisiye tadı alacakları bir kitap… Hızla okunabilecek üç tane Başkomiser Nevzat hikayesi.”

Güldüren polisiye

Ahmet Ümit Aşkımız Eski Bir Roman kitabının polisiye olmasına rağmen, okurların gülerek okuyacağını söyledi. Ahmet Ümit şunları anlattı: “Overlokçu kızın hikayesinde, İstanbul göç aldı, köyden gelmişler. Eski kültürlerini koruyamıyorlar ama burada şehir kültürüne de uyum sağlayamamışlar. Apaçiler dediğimiz o gençlerin grupları var. Bir yandan yeraltındaki dram varken öte tarafta da yaşadıkları komiklikler de var. Bu kitap aynı zamanda parodi eğlenceli komik bir yandan cinayeti çözecekler bir yandan da eğlenecekler.” 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.