Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı romanı geliyor

Çok satan romanların yazarı Canan Tan, bu kez kadınlara dair hikayelerle okurlarıyla buluşacak. Issız Kadınlar Sokağı adlı roman Ekim ayında raflarda olacak.

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı romanı geliyor

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı romanı geliyor. Çok satan romanların yazarı Canan Tan yeni romanı Issız Kadınlar Sokağı ile okurlarla buluşacak.

Ekim 2019’da raflarda olması planlanın Issız Kadınlar Sokağı romanı bir çok hikayeyi içinde barındırıyor. İnsan hikayelerine ve kesişen hayatlara ağırlık vererek romanlarını yazan Canan Tan, gerçek hayattan alınan hayat hikayelerinin yazılmasını çok zor buluyor.

Yazarlığa 1996 yılında başlayan Canan Tan, romanlarını bilgisayarda değil kağıt kalem kullanarak elle yazıyor. Ardından düzeltmelerini yaparak bilgisayara aktarıyor.

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı romanında kadına dair bir çok hikayeyi işliyor. Daha önce Issız Erkekler Korosu adlı romanında eşleri tarafından ‘ezilen’ erkeklere dair hayat hikayelerini işleyen Canan Tan bu kez kadınları yazıyor. 

Issız Kadınlar Sokağı romanının konusu

Issız Kadınlar Sokağı romanının konusu ne? Kitabın adı Issız Kadınlar Sokağı… Akla hemen sinemadaki film Issız Adam geliyor. Filmin konusuna girmeyelim. Ancak aşktan uzak sadece günlük ilişkilerle kendini doyurmaya çalışan bir adamın hikayesi işleniyordu bu filmde, diyerek kısa bir hatırlatma yapalım. Dolayısıyla Canan Tan’ın Issız Kadınlar Sokağı adlı kitabının adına bakarak insanın aklına elbette Issız Adam filmindeki erkeğin tam tersi, kadınların bu konudaki deneyimleri, yaşadıkları ve hayatları işleniyor mu sorusu geliyor. Kitapla ilgili tanıtım bilgileri geldiğinde bunu anlayacağız ve sizlerle paylaşacağız.

Türkiye’de son yıllarda medyada sıkça okuduğumuz, izlediğimiz kadın cinayetleri ve kadına şiddet haberlerini de göz önüne aldığımızda Issız Kadınlar Sokağı hayli dikkat çekeceğe benziyor. 

Canan Tan’ın Issız Kadınlar Sokağı adlı romanı Doğan Kitap’tan çıkacak. 

Çok satan romanların yazarı Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı adlı romanı ile Ekim ayında okurlarıyla buluşacak. 

Canan Tan’ın son okuduğu romanları merak edenlere bir bilgi verelim. Sibel Hürtaş’ın “Canına Tak Eden Kadınlar & Kocalarını Neden Öldürdüler” adlı kitabı… Bedia Ceylan Güzelce’nin “Soyka” adlı romanı… Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Camdaki Kız” adlı kitabı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.