Ahmet Ümit kaşe gününde izdiham

Ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit, imza gününde okur izdihamıyla karşılaştı. Ankara Kitap Fuarı’ndaki yoğun ilgi nedeniyle Ahmet Ümit kitaplarını imzalamak yerine, ‘kaşe imza’ kullanmak zorunda kaldı.

Ahmet Ümit kaşe gününde izdiham yaşandı. Polisiye roman yazarı Ahmet Ümit, Ankara’da okurlarla buluştu. Tam anlamıyla okur izdihamının yaşandığı buluşmada Ahmet Ümit kitapları imzalayamadı. Kalabalıkta bekleyenleri üzmemek adına, imza atarak vakit kaybetmek yerine çare “kaşe basmak” oldu.

Ancak Ahmet Ümit kaşe bassa da yoğun okur kitlesini eritmek mümkün olmadı. Ankara Kitap Fuarı’na katılan Ahmet Ümit, yaşadığı okur ilgisini sosyal medyadan paylaştı.

Sevdikleri yazarla yan yana gelmek, imza almak ve hatıra fotoğraf çektirmek isteyen okurlar saatlerce beklemek zorunda kaldı. Ahmet Ümit yaşanılan bu izdihamın pozitif değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, edebiyata gösterilen ilginin göstergesi olarak yorumladı. 

Ahmet Ümit, kalabalık okur kitlesini üzmemek adına kitaplara elle imza atmak yerine, kaşe basma yöntemini çözüm olarak uyguladı. İmza kaşesini kitaplara basmasına daha hızlı olmasına rağmen, Ahmet Ümit izdihamın devam ettiğini gözlemledi.

Instagram hesabından kısa bir video paylaşan Ahmet Ümit, şunları yazdı: “Bugün Ankara’da gerçek bir izdiham yaşadım. İmza yerine kaşe basmamıza rağmen binlerce okurum saatlerce kuyrukta bekledi. Bana gösterilen bu ilgi aslında edebiyata gösterilen ilgidir. Ve umutlanmak için somut bir nedendir. Tüm kitapseverlere gönül dolusu teşekkürler…”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ahmet Ümit (@baskomsernevzat)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.