Lady Gaga Oscar aşkını kucakladı

Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com

Lady Gaga ilk Oscar’ını kazandı. Shallow adlı şarkısı ile “En İyi Film Şarkısı” Oscar’ını kazanan Lady Gaga ile ilgili bir de aşk dedikodusu ortaya atıldı. Lady Gaga Oscar aşkını kucaklarken, magazin basını ise ona yeni bir aşk yakıştırma derdine düştü.

Lady Gaga Oscar aşkını kucakladı. Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, 2019 Oscar Ödülleri’nde en çok konuşulan isimlerden oldu. Öyle ki Lady Gaga için aldığı tek ödüle rağmen, 2019 Oscar Ödülleri’ne damgasını vurdu desek yeridir.

Tarzıyla, şarkısıyla ve ‘aşk dedikodusu’ ile 2019 Oscar Ödülleri’nin yıldızı Lady Gaga idi. 

Haydi daha abartalım, 2018 ve 2019 Lady Gaga’nın kariyerinde büyük bir sıçrama yaşadığı, yaşayacağı iki yıl olarak tespitimizi yapalım. 

Lady Gaga 2019 Oscar ödüllerinde en çok konuşulan isim oldu.

A Star Is Born (Bir Yıldız Doğuyor) filminde Bradley Cooper ile başrol oynadı Lady Gaga… Film ünlü bir müzisyenin (Bradley Cooper) kariyerinde yok oluşu ve bu sırada tanınmamış bir genç şarkıcı ile çıktığı yolculuğu anlatıyor. O genç şarkıcı (Lady Gaga) öyle ünlenir ki… Filmin konusuna girmeyelim, sinemada izlersiniz.

Biz Lady Gaga’nın Oscar aşkını kucaklamasına devam edelim… 

A Star Is Born fragmanını izleyebilirsiniz.

Lady Gaga ve Shallow rüzgarı 

Ünlü oyuncu Bradley Cooper ve Lady Gaga filmde bir şarkı söylüyor. Shallow… 

Shallow, A Star Is Born için özel olarak yapıldı. Şarkı filmden de ünlü hale geldi. A Star Is Born filminin müziği olarak sinema dünyasına ve müzik dünyasına damgasını vurdu. 

61. Grammy Ödülleri gecesinde sahnede Lady Gaga vardı. Shallow’u tek başına söyledi. Filmdeki rol arkadaşı Bradley Cooper yanında yoktu… Ancak gecede hem şarkısını söyledi hem de 2019 Grammy Ödülleri’nde “En İyi Grup Pop Performansı” ödülünü aldı.

Lady Gaga ve Bradley Cooper Oscar ödülleri geçesinde sahneye el ele çıktı.

Sonra başka ödül haberleri gelmeye başladı.

Shallow sinema dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan 76. Altın Küre (Golden Globe) ödüllerinde “en iyi film şarkısı” ödülünü aldı.

24. Eleştirmenlerin Seçimi Film Ödülleri’nde “en iyi şarkı” ödülü Shallow’a verildi. Lady Gaga da filmdeki rolü ile “en iyi kadın oyuncu” ödülünü kucakladı.

Otoriteler, Shallow’un dolayısıyla Lady Gaga’nın Oscar’da ne yapacağını merakla beklediler. Oscar Akademisi, 2019 Oscar Ödülleri’nde “En İyi Film Şarkısı” ödülünü Shallow’a verdi. Belki de ödüller arasında sürpriz olmayan dallardan biri buydu. Beklenen oldu. 

Lady Gaga beş yıllık sevgilisi Taylor Kinney ile yollarını ayırmıştı.

Lady Gaga’nın aşk acısı

2019 Oscar Ödülleri öncesinde Lady Gaga’nın özel hayatında kırılgan bir dönem yaşandı. Ünlü şarkıcı ile sevgilisinin ayrılık haberi duyuldu. Lady Gaga beş yıllık sevgilisi Taylor Kinney ile yollarını ayırmıştı. 

Lady Gaga müzik ve sahnedeki tarzıyla farklı isimlerden biri… A Star Is Born filmdeki performansı ve Shallow ile olduğu kadar özel hayatıyla da dikkat çeken yıldızlardan… 

Oscar ödülleri gecesi rol arkadaşı Bradley Cooper ile ‘yakınlaştığı’ ve ‘fazla samimi’ olduğuna dair fotoğraflar, görüntüler ve dedikodular sosyal medyadan ve genel medyadan paylaşıldı. 

Bradley Cooper, dünyaca ünlü baba tarafından Tatar asıllı Rus model Irina Shayk ile evli ve bir çocukları var. 

Bradley Cooper, Irina Shayk ile evli ve bir çocukları var.

Lady Gaga Bradley Cooper aşk dedikodusu

Bradley Cooper ve Lady Gaga’nın filmdeki ve film sonrası etkinliklerde yan yana olmaları haliyle magazin dünyası için iyi bir malzeme… Evli bir adam, ‘çılgın’ bir kadın… Yan yanalara. Ateş ve barut misali, magazin dünyası uzunca bir süre böylesine bir dedikoduyu gündeme getirmek için apartta bekliyordu. 

Oscar ödülleri gecesinde magazin dünyasının istediği malzeme ortaya çıktı.  Lady Gaga, Bradley Cooper ve Irina Shayk ödül gecesinde doğal olarak yan yana oturdular. Gecede Lady Gaga ve Bradley Cooper sahneye çıkarak piyano başına geçtiler. Ve Shallow’u romantik bakışlarla söylediler. 

İşte o gece Lady Gaga ve Bradley Cooper için “samimi” “yakın” durdukları ve aralarında “aşk” oluştuğu yönünde şahane bir magazin malzemesi ortaya çıktı. 

Ayrılık acısı çeken ya da çekmeyen ama artık “single” olan Lady Gaga, yeni bir aşk arayışına girmişti (!) … Eh o da doğal olarak ünlü rol arkadaşı Bradley Cooper olmalıydı. Şimdi magazin dünyası bu aşkı “oluşturmakla” meşgul. Ya da var ise “ispatlamakla”…

Lady Gaga ve Bradley Cooper Oscar gecesinde sahnedeydi. Shallow’u birlikte söylediler. 

Lady Gaga Shallow ile Oscar’ı kucakladı

2019 Oscar Ödülleri’nde beklenen oldu. Shallow, “En İyi Film Şarkısı Ödülü”nü kazandı. Sahnede göz yaşları içinde büyük bir heyecanla konuştu. O sahnedeyken, rol arkadaşı Bradley Cooper ve Irına Shayk mutlulukla izlediler. Lady Gaga Oscar aşkını kucaklarken, magazin basını “Lady Gaga Bradly Cooper aşkını” yazıyordu.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.