Ahmet Ümit Kayıp Tanrılar Ülkesi romanı ne zaman raflarda?

Polisiye roman türünün ülkemizde çok satan isimlerinden Ahmet Ümit, Kayıp Tanrılar Ülkesi ile okurlarla buluşuyor. Romanın çıkış tarihi açıklandı.

Ahmet Ümit Kayıp Tanrılar Ülkesi romanı ne zaman raflarda yerini alacak? Sorunun cevabı belli oldu. Ahmet Ümit’ün son romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi 15 Haziran’da okurlarla buluşacak. 

Kayıp Tanrılar Ülkesi, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle çıkacak. Kayıp Tanrılar Ülkesi polisiyeyi, arkeolojiyi ve mitolojiyi harmanlayan bir roman olarak tanımlanıyor. 

Ahmet Ümit’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak olan yeni kitabı Kayıp Tanrılar Ülkesi, polisiyeyi, arkeolojiyi ve mitolojiyi harmanlayan bir roman.

Kayıp Tanrılar Ülkesi 15 Haziran’da tüm kitapçılarda olacak.

Kayıp Tanrılar Ülkesi için Ahmet Ümit, “Yazmaya 2008’de Berlin Bergama Müzesi’ndeki Zeus Altarı’nı ziyaret ettiğimde karar vermiştim. Hikâyesi beni çok etkilemişti, çünkü Bergama’dan götürülmüştü. Daha sonra güzel bir tesadüf, Bergama Asklepion’a bir psikoloji kongresi için davet ettiler; şehri, altarın boş kaidesini yakından görünce yazma kararım pekişti, konuyla ilgili kitaplar biriktirmeye başladım. Son dört beş yıldır da üzerinde çalışıyorum. Bu dönemde Berlin’e gittim, bir süre orada yaşadım” diyor.

Kitap, günümüzde Berlin’de bir cinayetle başlıyor. Cinayet Masası’ndan Yıldız Karasu, Türkiye kökenli bir komiser. Ekseninde Zeus Altarı olan cinayetler dizisini bir Türk aile üzerinden çözümlemeye çalışıyor. Romanın büyük bölümü Berlin’de, ama sürekli Türkiye’ye göndermeler var; cinayeti çözümlemek için de Bergama’ya gidiliyor. Aynı zamanda Zeus’un ağzından antik Yunan mitolojisi anlatılıyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.