Ahmet Ümit Yapı Kredi Yayınları ile anlaştı

Türkiye’nin ünlü polisiye yazarı Ahmet Ümit, Yapı Kredi Yayınları (YKY) ile anlaştı. Ünlü yazarın kitapları bundan öyle Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak.

Ahmet Ümit Yapı Kredi Yayınları ile anlaştı. “Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” olarak da ‘sıfatlandırılan’ ünlü polisiye yazar Ahmet Ümit, Beyoğlu’ndaki yayın evi ile anlaştı. 

Ahmet Ümit, bu gelişmeyi Yayın Danışmanımız ve yazarımız Sayım Çınar’a açıkladı. Ahmet Ümit, Everest Yayınları’ndan Yapı Kredi Yayınları’na geçtiğini ve anlaştığını söyledi.

Ahmet Ümit’in kitapları artık Yapı Kredi Yayınları tarafından basılacak. Yapı Kredi Yayınları, İstiklal Caddesi üzerinde Beyoğlu’nda bulunuyor. 

Beyoğlu ile bir anlamda özdeşleşen, çalışma ofisi de Beyoğlu’nda bulunan , Beyoğlu’ndaki yayınevi Yapı Kredi Yayınları ile anlaştı. 

Ahmet Ümit’in kitapları Türkiye’nin dağıtım ağı açısından da en büyükleri arasında yer alan Everest Yayınları’ndan çıkıyordu. Uzun senelerdir Everest Yayınları’ndan kitapları çıkan ve çok satan Ahmet Ümit adres değiştirdi. 

Everest Yayınları, Türkiye’nin köklü yayın evlerinden ve Cağaloğlu’nda bulunuyor. Ahmet Ümit şimdi YKY olarak da kısaltılan Yapı Kredi Yayınları ile anlaştı. Okurları şimdi Ahmet Ümit’in kitaplarını Yapı Kredi Yayınları’ndan okuyacak. 

Yapı Kredi Yayınları’nın yakın dönemdeki en büyük yazar transferi Orhan Pamuk olmuştu. Orhan Pamuk, İletişim Yayınları’ndan Yapı Kredi Yayınları’na transfer olmuştu. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Berne sezgin dedi ki:

    Hayırlı olsun ama halkın yazarına yakışmayan bir yayınevi bence .

  2. Esma Doğru dedi ki:

    Para para para varlığı bir dert yokluğu yara.Nerde orhan Veli’ler nerde Yaşar Kemal’ler artık günmüz yazarları yazdıkları herşeyden ne kadar para alırım derdine girdiler.Üç kuruş fazla para veren yazarı kapıyor.Yazarlık ticarete döndü.Ah benim saf milletim bizde bunlara para kazandırıyoruz…