Ajda Pekkan ‘Bi Tık’ klip çekiminden ayrıntılar

26.11.2021
A+
A-

Ajda Pekkan, yeni albümü ‘Ajda’nın çıkış parçası olan ‘Bi Tık’ için klip çekti. İleri yaşına rağmen formunu ve güzelliğini koruyan Ajda Pekkan, klipte güzelliğini sergiledi…

Ajda Pekkan ‘Bi Tık’ klip çekiminden ayrıntılar

Ajda Pekkan ‘Bi Tık’ klip çekiminden ayrıntılar paylaşıldı. 75 yaşındaki süperstar Ajda Pekkan, yeni klibi için kamera karşısına geçti. İleri yaşına rağmen formunu ve fiziki güzelliğini korumayı başaran sanatçı nefes kesen karelerle yeni klibinde yer aldı. 

Ajda Pekkan’ın yeni albümü “Ajda” için ‘Bi Tık’ adlı şarkıyı çıkış şarkısı olarak seçti. Şarkı için klip çekimi yapıldı. İzleyenleri şaşkınlığa uğratacak, Ajda Pekkan’ın güzelliğini sergileyecek olan bir klip çekildi.

‘Bi Tık’ şarkısının klip çekimine Ajda Pekkan, zorlu ve bir o kadarda cesur pozları damga vurdu.

Ajda Pekkan’ın klibinin tanıtımında şu ifadeler yer alıyor:

Türkiye’nin ilk virtual production klibi olan klipde Ajda Pekkan adeta zaman makinesini bulmuş gibi. İlk çağlara gidiyor, paralel zamanlar arasında dolaşıyor, gökyüzünden iniyor, hatta uzaya ışınlanıyor.

Klip, MGX Film’e ait Türkiye’nin ilk ve tek virtual production stüdyosu Studio MGX’de çekildi.

Ajda Pekkan’ın Bi Tık adlı şarkısının klibinin yönetmenliğini Nihat Odabaşı yaptı. Klipte, yaşadıkları tüm hayatlarda birbirine hep aşık olan, gittikleri her evrende bir araya gelmeye çabalayan ama birbirlerine hep bir tık geç ya da erken geldikleri için asla kavuşamayan iki aşığın hikayesini anlatılıyor.

Ajda Pekkan ‘Bi Tık’ klibi adeta bir kısa film tanında… Klipte aşıkları orta çağda, dünya buzullarla kaplıyken, hayali bir cennet cehennem tasvirinin içinde bile görüyoruz. Kavuşmak için yılmadan tekrar ve tekrar dünyaya geliyorlar. Ama sonuç hep bi tık…

Ajda Pekkan’ın iddialı yeni şarkısının aranjörlüğü aynı zamanda tüm albümün prodüktörlüğünü yapan Ozan Çolakoğlu’na, söz-müziği ise Şehrazat’a ait.

OZinga/DMC etiketiyle piyasaya çıkan albümün bu ilk klibinde Ajda Pekkan çağlar, zamanlar ve mekanlar arasında seyahat ederken farklı kimliklerine büründü.

Kiminde “Buzlar Kraliçesi” oldu kiminde “Süper Star Astronot” kiminde ise “Ateşe Yürüyen Efsane”… Hangi Ajda’nın daha çok beğenileceği merak konusu.

Ajda Pekkan “Bi Tık” klibinin çekimleri boyunca dillere destan olan Ajda disiplinini ve profesyonelliğini bir kez daha konuşturdu.

Ateşle oynadı, karlara oturdu, yetmedi çelik halatlarla iki saat tavana asılı kaldı. İki gün süren set boyunca günde 16 saat ayakta durdu bana mısın demedi.

Nihat Odabaşı bir çok insanın çekelim bitsin dediği günümüzde bu özveriye sahip bir star ile çalışmanın büyük keyif olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Biliyor musunuz? İkinci gün çıkarken eksik bir şey hissedersem üçüncü güne de gelebileceğini söyledi bana. Ayakta alkışlıyorum. Gerçekten çok şanslıyım.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.