AKS’de 12 Sanatçı 12 Söyleşi

Akasya Kültür Sanat (AKS) 12 Sanatçı 12 Söyleşi sergisi ile kültür sanat etkinliklerine devam ediyor. Sergi 11-29 Ekim 2016 tarihlerinde açık kalacak. Sergide Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhan Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam’ın eserlerine yer verilecek.

AKS, geçtiğimiz Haziran ayında açıldı. Bugüne kadar Haldun Dormen’den Ferhan Şensoy’a, Ali Poyrazoğlu’ndan Sumru Yavrucuk’a değin Türk tiyatrosunun usta isimleri AKS sahnesinde ağırlandı.

AKS, 11- 29 Ekim 2016 tarihlerinde “12 Sanatçı 12 Söyleşi” projesi kapsamında Türk resim ve heykel sanatçılarının önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak.

Ünü dünyaya yayılmış olan sanatçılarımızdan Adnan Çoker, Nur Koçak, Güngör Taner, Seyhan Topuz, Meriç Hızal, Halil Akdeniz, Ergin İnan, Adem Genç, Mustafa Ata, Balkan Naci İslimyeli, Bubi ve Bedri Baykam’ın eserleri, 11-29 Ekim tarihleri arasında AKS’de sergilenecek.

Sergi ile birlikte sanat tarihimiz açısından Akasya’dan gelen güzel bir haber daha var. Halen hayatta olan Türk görsel sanatçıları ile yapılan söyleşiler belgesel film olarak hazırlandı. Sanatçıların atölyelerinde yapılan söyleşiler belgesel film haline getirildi. Ayrıca bu söyleşiler kitap olarak da basılacak. 

Sanat adanmış serüvenlerin ilk ağızdan kaydı geçirilmesini sağlayan belgesel projesinde ünlü isimlerle kendi atölyelerinde gerçekleştirilen ellişer dakikalık söyleşiler yer alıyordu. 

Akasya tarafından hayata geçirilen ve yaşayan Türk görsel sanatçılarını kendi ağızlarından geleceğe taşımak gibi önemli bir görevi yerine getiren belgesel ve kitabın ardından, AKS’de bu yıl gerçekleştirilecek sergiyle de birbirinden önemli sanatçıların eserlerinin geniş kitlelere ulaşması hedefleniyor.

11-29 Ekim tarihleri arasında açık olacak sergi saat 12.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşacak.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.