Alp Yazıcı fotoğraf sergisi Paris Carrousel du Louvre’da

Genç fotoğraf sanatçısı Alp Yazıcı “Dünyanın Renkleri-Colors Of The World” isimli ilk solo sergisi Paris’te 31 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.

Genç fotoğraf sanatçısı Alp Yazıcı’nın ilk solo sergisi, Paris, Carrousel du Louvre’da 31 Mart -2 Nisan 2023 tarihleri arasında sanatseverlerle buluştu.

7 yaşında bu yana fotoğraf çeken 17 yaşındaki Alp Yazıcı Paris’te sanatseverlerle buluştu. Yazıcı’nın “Dünyanın Renkleri-Colors Of The World” isimli ilk solo sergisi 31 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşti.

İlk solo sergisini gerçekleştirdiği için çok heyecanlı olduğunu belirten Yazıcı, “Fotoğraf çekmeye ilk başta babam Emre Yazıcı’ya özenerek başladım, onunla ve fotoğraf grupları ile yaptığımız seyahatler ufkumu açtı, ona fotoğraf atölyeleri ve gezilerinde eşlik ederek kendimi geliştirdim. Dünyamızın nasıl güzel bir yer olduğunu gördüm ve bunu kadrajıma aktarmaya çalıştım. Bu dünyayı ve güzelliklerini korumak istiyorum, o yüzden sürdürülebilirlik üzerine eğitimime devam etmeyi hedefliyorum ama fotoğraf her zaman tutkum olacak. Diğer hobilerim arasında ise; siyah kuşak karate, kayak, yelken ve golf var.” şeklinde konuştu.

Yazıcı daha önce 2016 yılında 24 sanatçının katılımıyla Salt – Tuz temasıyla Işık Galeri’de ve 2018 Eylül’de Çocuk Göğüs Hastalıkları Kongresi’nde “2 Genç Fotoğrafçının Objektifinden Gezerken” sergilerinde de yer almıştı.

Alp Yazıcı Hakkında: Nisan 2005 doğumlu İstek Acıbadem Lisesi, 3.sınıf lise öğrencisi olan Alp Yazıcı, karatede siyah kuşak ve yelken sporu ile de ilgileniyor. 2012 tarihinden bu yana fotoğraf çekiyor.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.