Köstence’de bir güzel çocuk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt dışında da vatandaşlarımız, soydaşlarımız tarafından törenlerle kutlandı. Bu kutlamaların adreslerinden biri de Romanya’nın Köstence kentiydi. O kutlamalarda güzel bir fotoğraf karesi dikkat çekti…

Köstence’de bir güzel çocuk

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. Yılında yurt içinde ve yurt dışında törenlerle kutladık. Dünyanın dört bir yanında yaşayan Türkler, bu güzel bayramı çocuklarımızın neşeli kahkahaları ile kutlarken, keyifli fotoğraflar da ortaya çıktı. 

İşte bu güzel fotoğraf karesi de onlardan biri… 

Romanya’daki Türkler, soydaşlarımız 23 Nisan’da bir araya gelerek bayramı kutladı. Türkiye’nin Köstence Başkonsolosu Emre Yurdakul da Romanya’da milli bayramımızı kutlamak için özel bir tören düzenledi. 

Törende kürsüye çıkarak konuşmasını yaparken, hemen arkasında ise bir çocuk tatlı gülümsemesiyle fotoğraf karesine yansıdı. 

Üzerinde bayrak kırmızısı renk üzerinde Atatürk silüeti bulunan tişörtüyle başkonsolosun arkasından gülümseyen bu çocuk kim mi? Merak edildi elbette. Tanıyanlar vardı belki ama tanımayanlar bu güzel evladın kim olduğunu öğrendiklerinde Köstence Başkonsolosumuz Emre Yurdakul’u bir kez daha alkışladılar. 

Bu güzel evlat, Başkonsolos Emre Yurdakul’un oğlu Efe Deniz 

Babasına gururla bakan, bu güzel bayramda Atatürkümüzü göğsünde taşıyan Efe Deniz’i biz de gözlerinden yanaklarından öperek bayramını kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti bu güzel evlatlarla ebediyet yolculuğuna sağlam adımlarla yürüyecek. 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.