Altın Ayı ödülü Macar Yönetmene verildi

67. Uluslararası Berlin Film Festivali’nde ‘Altın Ayı’ ödülü Macar Yönetmen Ildiko Enyedi’ye verildi. “Beden ve Ruh” adlı filmiyle Macar yönetmen Altın Ayı ödülünü aldı.

Altın Ayı ödülü Macar Yönetmene verildi

Altın Ayı ödülü Macar Yönetmene verildi.  67. Uluslararası Berlin Film Festivali’ne (Berlinale) Macar Yönetmen Ildiko Enyedi’nin “Beden ve Ruh” filmi damgasını vurdu. Ildiko Enyedi “Beden ve Ruh” filmi ile Altın Ayı ödülünü kazandı. 9 Şubat’ta başlayan 67’inci Uluslararası Berlin Film Festivali’nde 72 ülkeden toplamda 399 film gösterildi. 

67. Uluslararası Berlin Film Festivali, Berlin’de düzenlendi. Berlinale Palast sinemasında düzenlenen törende bu yılki Altın Ayı ödülüne Macar yönetmen Ildiko Enyedi’nin “Beden ve Ruh” adlı filmi layık görüldü. Hollandalı yönetmen Paul Verhoeven jüri başkanlığını yaptığı festivalde en iyi yönetmen dalında “Gümüş Ayı” ödülü ise Finlandiyalı yönetmen Aki Kaurismaeki’nin “Toivon tuoalla puolen” (Umudun diğer yanı) adlı filmine verildi.

“Helle Nächte” (Aydınlık Geceler) filmindeki rolüyle Avusturyalı aktör Georg Friedrich, en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Güney Koreli yönetmen Hong Sangsoo’nun “On the Beach at Night Alone” filmindeki rolüyle Kim Min-heeEn iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

Fransız yönetmen Alain Gomis’in yönettiği “Felicite” filmi ise Jüri Büyük Ödülü’nü alırken, “A Fantastic Woman” (Harika Bir Kadın) filmini senaristleri Sebastin Leilo ve Gonzalo Maza en iyi senaryo dalındaki Gümüş Ayı ödüllerini aldılar. Kısa metrajlı filmler arasında ise Altın Ayı ödülünü Portekizli yönetmen Diogo Costa Amarante’nin “Cidade Pequena” filmi kazandı.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.