Ferhan Şensoy’a yaşam boyu onur ödülü

Tiyatro dünyamızın sevilen ismi Ferhan Şensoy’a üniversitelilerden ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ geldi. İTÜ Medya, Sanat ve Spor Ödülleri’nde yaşam boyu onur ödülü Ferhan Şensoy’a verildi.

Ferhan Şensoy’a yaşam boyu onur ödülü

Ferhan Şensoy’a yaşam boyu onur ödülü verildi. İTÜ Medya, Sanat ve Spor Ödülleri töreni yapıldı. İTÜ Maçka Kampüsü’nde düzenlenen törende usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ aldı. 

Ferhan Şensoy’un sanat alanında çok yönlü kimliği dikkat çekiyor. Tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu; roman, deneme, günlük, tiyatro, televizyon dizisi ve film senaryoları yazarı; Ortaoyuncular tiyatro topluluğunun kurucusudur.

Günümüzde Türkiye’de yapılmakta olan stand-up tarzının esin kaynağı olan tek kişilik oyunu Ferhangi Şeyler, en tanınmış oyunudur. Kel Hasan Efendi’den günümüze gelen Ortaoyuncuları Kavuğu’nu Münir Özkul’dan devraldı. Kavuğu’nu Rasim Öztekin’e devretmiştir. Her oyundaki emeği geçenlere, zaman gözetmeksizin oyun gelirlerinden pay vererek mali olarak da Türk Tiyatrosu’nda kendine özgü bir yer edinmiştir.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.