Altın Güvercin Deniz Özçelik’in oldu

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması birinciliğini hem beste hem de yorum dalında Deniz Özçelik kazandı. Gümüş Güvercin ödülü Doğan Kospançalı’nın ‘Kırık ayna’ adlı eserine verildi. Kağan Çoban ‘Sensiz olmaz’ isimli bestesi ise Bronz Güvercin ödülü kazandı.

Altın Güvercin Deniz Özçelik’in oldu

Altın Güvercin Deniz Özçelik’in oldu. 23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nda Deniz Özçelik birincilik ödülünü kazandı. Deniz Özçelik hem beste hem de yorum dalında yarışmanın birincisi oldu. Sanatçıya 50 TL’lik birincilik ödülü Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz tarafından verildi.

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’da Deniz Özçelik ‘Kokun Şehir Değiştirdiğinde’ isimli bestesiyle birinciliği kazandı. ‘En Başarılı Yorumcu Ödülü’nü de kazanan Özçelik, “Dünya sanatla iyileşecek” dedi.

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğiyle düzenlendi.

Yarışmanın mekanı Altın Güvercin Amfitiyatro oldu. Final gecesini televizyoncu ve yazar Metin Uca ile oyuncu Gonca Vuslateri birlikte sundu. Bu yıl Altın Güvercin Onur Ödülü verilen Erol Evgin de final gecesi sahnede konser verdi. 

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması pandemi tedbirleri altında düzenlendi.

Altın Güvercin jürisinin değerlendirdiği besteler

Altın Güvercin jürisinde bu yıl Okan Bayülgen, Tuna Kiremitçi, Metin Özülkü, Ali Rıza Türker, Berkay, Ahmet Güvenç, Şebnem Özsaran, Cihan Okan, Ümit Acar, Mehtap Meral, Güliz Ayla, Gültaç Eviz yeraldı. 

Jüri, Berkin Koçak’ın ‘Sevda yokuşları’, Merve Öner Demirci’nin ‘Ya su ya ateş’, Kağan Çoban’ın ‘Sensiz olmaz’, Şevki Çepa’nın ‘Zaman sensin’, Sedat Yücenin ‘Resmen aranıyor’, Oğuz Durak’ın ‘Aynalar’, Erhan Siret Doğan’ın ‘Bir yolculuktu’, Deniz Özçelik’in ‘Kokun şehir değiştirdiğinde’, Emre Kantaşlı’nın ‘Yok’ ve Doğan Kospançalı’nın ‘Kırık ayna’ isimli bestelerini değerlendirdi. 

Jürinin değerlendirmesinin yanı sıra seyircilerin de dijital oyları ile yarışmayı ‘Kokun şehir değiştirdiğinde’ isimli bestesiyle Deniz Özçelik kazandı.

Aynı zamanda ‘En Başarılı Yorumcu Ödülü’nü kazanan Özçelik, sanatın önemine dikkat çekerek, “Dünya sanatla iyileşecek. Bizlere sanatımızı, şarkılarımızı paylaşmamıza olanak sağlayan, böylesine güzel bir platform sunduğu için Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Deniz Özçelik’e ödülü Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz tarafından takdim edildi.

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nda derece alan isimler 

23. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın beste dalında ikinciliğini Doğan Kospançalı’nın ‘Kırık ayna’ adlı eseri oldu. Eseri sahnede Buket Bengisu yorumladı.

İkinci olan eser için “Gümüş Güvercin” ödülünü CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Doğan Kospançalı ve Buket Bengisu’ya sahnede takdim etti.

Yarışmada üçüncülüğü Kağan Çoban ‘Sensiz olmaz’ isimli bestesiyle kazandı. Eseri Grup Bohem sahnede seslendirdi. Çoban ve Grup Bohem üyelerine ‘Bronz Güvercin’ ödülü Başkan Günel tarafından verildi.

Yarışmaya katkı sağlayanlara teşekkür eden Kuşadası Belediye Başkanı Günel, “Biz bir turizm kentiyiz. Turizm kentlerinin ekonomilerini konserler, etkinlikler, kültür ve sanat var eder. Yoksa bizler kendimizi eğlendirmek için etkinlik düzenlemiyoruz. Devletin belirlediği tüm kuralları yerine getirerek, bu etkinlikleri düzenliyoruz” dedi.

Final gecesi unutulmaz bir konser veren Erol Evgin’e Altın Güvercin Onur Ödülü takdim edildi.

Erol Evgin’e Altın Güvercin Onur Ödülü

Gecede 51 yıllık müzik yaşamı ile Türk müziğinde kalıcı izler bırakan Erol Evgin’e, ‘KUSAV Onur Ödülü’ verildi. KUSAV Başkanı Levent Köylü ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından ödül, Evgin’e verildi. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.