Ali Poyrazoğlu Atina’yı nasıl ağlattı

Tiyatromuzun usta isimlerinden Ali Poyrazoğlu bu günlerde Yunanistan’da oyununu sahneliyor. Ali Poyrazoğlu, Atina’daki oyunu sırasında seyircilere duygu dolu anlar yaşattı, onları ağlattı.

Ali Poyrazoğlu Atina’yı nasıl ağlattı? Tiyatromuzun usta ismi Ali Poyrazoğlu, sahnelediği oyunlarla sadece ülkemizde değil yurt dışında da geniş kitleler tarafından izleniyor. 

Yunanistan’da sergilediği oyunla ilgili sosyal medyadan bir paylaşım yapan Ali Poyrazoğlu, anlamlı bir mesaj verdi. 6-7 Eylül olaylarının yıl dönümünde Ali Poyrazoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Atina’da sergilediği oyunla ilgili salonun hüngür hüngür ağladığını belirtti. 

Ali Poyrazoğlu Atina’daki seyircileri nasıl ve neden ağlattı? 

Ali Poyrazoğlu toplumsal hassasiyeti yüksek sanatçılarımızdan. Paylaştığı twitinde “Oyunun bir bölümünü Yunanca oynuyorum” diyor… Ardından da ekliyor: “Atina’dayız. Salonun %70’i İstanbul’dan göçmek zorunda kalmış Rum’lar.” 

Ali Poyrazoğlu’nun oyununu izlemeye gelenlerin büyük çoğunluğunun İstanbul’dan 6-7 Eylül olayları nedeniyle göç etmek zorunda kalan Rumlar olduğunu anlıyoruz. Biz “göç” dedik. Ali Poyrazoğlu paylaşımında “sürgün” diye tanımlıyor…

Ali Poyrazoğlu’nun paylaşımı duygu dolu tepkiler aldı. Eleştiriler de ver elbette. Ancak Ali Poyrazoğlu’nun paylaşımı 6-7 Eylül olaylarının yıl dönümünde duygu dolu paylaşımların doğmasını sağladı. 

Ali Poyrazoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer alıyor: 

“Oyunun bir bölümünü Yunanca oynuyorum. Atina’dayız. Salon’un %70 i İstanbul’dan göçmek zorunda kalmış Rum’lar. “Nereye gidersen git İstanbul arkandan gelir,şehir seni izler”dediğimde bütün salon hüngür hüngür ağlıyordu. Sürgün zor meslektir…”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.