Altın Koza Belgesel Film Yarışması için filmler belirlendi

Altın Koza Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak 10 film belirlendi. 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl ilk kez Ulusal Belgesel Film Yarışması düzenlenecek.

Altın Koza Belgesel Film Yarışması için filmler belirlendi. 29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl ilk kez Ulusal Belgesel Film Yarışması düzenlenecek. Altın Koza Ödülleri için Ulusal Belgesel Film Yarışması dalında 53 filmin başvurusu yapıldı. Jüri bu filmler arasından elemelerini yaparak, yarışmada yer alacak filmleri belirledi. 

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 12 – 18 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde bu yıl ilk kez Ulusal Belgesel Film Yarışması düzenlenecek.

Altın Koza Ulusal Belgesel Film Yarışması için 53 film için başvuru yapıldı. Jüri yaptığı değerlendirme sonucunda 53 film arasından 10 filmi seçti. Yarışmaya katılacak 10 film şunlar:

Bakırköy Underground – Berkay Şatır

Bir Zamanlar Yeşilçam: Abdurrahman Keskiner – Mehmet Güreli

Bu Ben Değilim– Jeyan Kader Gülşen, Zekiye Kaçak

Crossroads – Mahmut Fazıl Coşkun

Herkes Toprağa Gömülür,Ben Suya – Fettullah Çelik

Koudelka: Aynı Nehirden Geçmek – Coşkun Aşar

Köşe Başı Beklerim – Neslihan Kültür

Maffy’s Jazz – Deniz Yüksel Abalıoğlu

Metamazon – Can Adiloğlu

Senin Yıllardır Gerçekleştirmeyi Beklediğin Bir Düş Var – Pınar Fontini

Dört filmin dünya prömiyerini yapacağı yarışmadaki belgeseller yapımcı ve yönetmen Sevinç Yeşiltaş, yapımcı ve yönetmen Vedat Atasoy ve yapımcı Derya Tarım’dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Ödüller 17 Eylül akşamı düzenlenecek olan törenle sahiplerini bulacak.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.