Altın Koza ulusal film finalistleri açıklandı

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ için jüri önüne çıkacak olan 12 film açıklandı.

Altın Koza ulusal film finalistleri açıklandı

Altın Koza ulusal film finalistleri açıklandı. 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin ulusal kategorisindeki uzun metrajlı filmler arasından finale kalan 12 eserin adı duyuruldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri açıklandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması için başvuran 52 film arasından 12 eseri Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkacak. 

Finale kalan filmler ve yönetmenleri şöyle:

Barış Atay “Aden”

Burak Çevik “Aidiyet”

Semih Kaplanoğlu “Bağlılık-Aslı”

Serhat Karaaslan “Görülmüştür”

Nihat Durak “Kapı”

Eylem Kaftan “Kovan”

Pelin Esmer “Kraliçe Lear”

Ali Aydın “Kronoloji”

Kıvanç Sezer “Küçük Şeyler”

Cenk Ertürk “Nuh Tepesi”

Köken Ergün “Şehitler” 

Cihan Sağlam “Uzun Zaman Önce”

Jüri önüne çıkmaya hak kazanan filmlerden beşi, yönetmenlerin ilk filmi olma özelliğini taşıyor. Finale kalan filmlerden üçü dünya prömiyerini, dördü de Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak.  “Altın Koza Ödülleri”, 28 Eylül 2019 Cumartesi gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.