Altın Portakal Jüri Başkanı Zeki Demirkubuz

25.09.2019
A+
A-

Dünyaca ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz Altın Portakal’ın jüri başkanı oldu. Festival 26 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

Altın Portakal Jüri Başkanı Zeki Demirkubuz oldu. Türkiye’nin sinema dünyasındaki en köklü yarışması olan Altın Portakal Film Festivali jüri başkanı açıklandı. 

Altın Portakal Film Festivali Jüri Başkanı Zeki Demirkubuz oldu. 56. Altın Portakal Film Festivali’nin jüri başkanı olarak dünyaca ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz’un adı açıklandı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 56. Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim ile 1 Kasım 2019 tarihleri arasında sinema dünyasını ağırlayacak. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ulusal kategoride ‘en iyileri’ belirleyecek jürinin başında, ünlü yönetmen ve senarist Zeki Demirkubuz’un yer alacağını bildirdi.

Başkan Muhittin Böcek, önceki yönetim tarafından kaldırılan kısa film ve belgesel kategorilerinin yeniden festival bünyesine alındığını söyledi. Muhittin Böcek, belgesel kategorisinde 72 başvuru olduğunu, bunlardan 10’unun bu kategoride yarışacağını aktardı. Başkan Muhittin Böcek, festivalde kısa film için ise 215 başvuru oldu ve bunların 15’inin ödül için yarışacağını açıkladı. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.