Ankara Kukla Festivali başlıyor

5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali, 19-27 Ekim tarihleri arasında sadece küçükler için değil büyükler için de oyunlarla Ankara’da 42 etkinlik sunacak.

Ankara Kukla Festivali başlıyor. 5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali 19 Ekim Cumartesi günü başlayacak ve 27 Ekim tarihine kadar sürecek. 

KUKSADER’in (Kukla, Karagöz, Gösteri ve Sahne Sanatları Derneği) Ankara Üniversitesi partnerliğiyle gerçekleştirdiği 5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali 19 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali bu yıl kukla oyunları, sergiler ve atölyelerden oluşan 42 etkinlikle konukları ağırlayacak. Festival merkezi olan Tiyatro Tempo’da açılışı yapılacak festival, Ankara içi ve Beypazarı İlçesi’ni de içine alan 13 ayrı mekanda izleyicileriyle buluşacak.  

5. Uluslararası Ankara Kukla Festivali 9 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek. Festivalde 2 sergi, 9 atölye düzenlenirken 19 farklı oyun sergilenecek.

Bu yıl Ankara Üniversitesi’nin yanı sıra Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün de festivale destek verecek. Festival mekanları arasına Bilkent Center, Ankara Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu, Beypazarı Belediyesi ve Erimtan Müzesi de eklendi.

Ankara Kukla Festivali’nde ‘Kukla sanatı sadece çocuklar için değildir’ sloganıyla yetişkinler için kukla oyunlarına da yer verilecek. Bu yıl 4 farklı yetişkin kukla oyunu programda yer alıyor.

Kazakistan’dan gelen Almaty Devlet Kukla Tiyatrosu ‘Romeo ve Jülyet’, ‘Ana Yüreği’ oyunlarını yetişkinler için oynayacak. Tiyatro Tempo da ‘Sokrates’in Son Gecesi’  oyununu sergileyecek. Ayrıca Kocaeli’nden festivale konuk olan Gökhan Yılmazer ise ‘Naif Bey ve Yaveri’ adlı gösterisiyle yetişkinlerle buluşacak

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.