Livaneli İzmir konserinde Tunç Soyer sahnede çiçek verdi

Zülfü Livaneli, İzmir konserinde Tunç Soyer sahneye gelerek çiçek ve plaket takdim etti. Tunç Soyer “memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz” diyerek seslendi.

Livaneli İzmir konserinde Tunç Soyer sahnede çiçek verdi

Livaneli İzmir konserinde Tunç Soyer sahnede çiçek verdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Zülfü Livaneli konserini izledi ve sahnede “memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz” diyerek çiçek sundu. 

Şef Rengim Gökmen’in yönettiği orkestrasıyla birlikte Zülfü Livaneli İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu sahnesindeydi.  “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konseri izlemeye gelenler arasında Tunç Soyer de vardı. 

Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde Zülfü Livaneli şarkılarını seslendiren Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Zülfü Livaneli konseri boyunca yaşamından kesitler sunuldu. Ünlü sanatçının yazar Yaşar Kemal ve Abidin Dino gibi Türkiye’nin ünlü isimleriyle yaşadıkları izleyicilerle paylaşıldı. Livaneli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Veda filminin çekimi sırasındaki yardımlarından dolayı da teşekkür etti.

Zülfü Livaneli İzmir konseri

Livaneli, İzmir’e kısa süre içinde ikinci gelişi olduğunu hatırlattı. Zülfü Livaneli, “İzmir Homeros’un şehri, siz İzmirliler her zaman aydınlığın yanında oldunuz” dedi. Sahneden Tunç Soyer’e seslenen Zülfü Livaneli, “Tunç Başkan gönüllerde taht kurdu. Tunç Soyer döneminde İzmir kültür sanat şehri olarak parlayacak, buna inancımız var” dedi.

Tunç Soyer, Livaneli ve ekibine plaket ve çiçek hediye takdim etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer konuşmasında Zülfü Livaneli’ye, “İnsanlık tarihine baktığımız zaman bir çok toplumun efsanesi var. Ama bazı toplumların efsaneleri yaşıyor, yaşayan efsaneleri var. Biz çok şanslıyız ki bizim memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz. Sen çok yaşa sevgili abim” diyerek seslendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.