Antalya Altın Portakal Film Festivali yeniden aynı isimle

20.08.2019
A+
A-

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı. Festival dört yıldır “uluslararası” ifadesi ile anılıyordu. Şimdi eski adına tekrar kavuştu.

Antalya Altın Portakal Film Festivali yeniden aynı isimle sinema dünyamızda ödül vermeye devam edecek. Dört yıldır “Uluslararası Antalya Film Festivali” adıyla düzenlenen organizasyonun adı yıllardır olduğu şekliyle “Antalya Altın Portakal Film Festivali” olarak değiştirildi. 

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 26 Ekim-1 Kasım’da düzenlenecek. Festival dört yıldır “Uluslararası Antalya Film Festivali” olarak düzenleniyordu. Organizasyon bu yıl “Antalya Altın Portakal Film Festivali” olarak gerçekleştirilecek. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yapacağı Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Çevikol Tuncer üstleniyor. Ahmet Boyacıoğlu ise festivalin yönetmenliğini yapıyor. 

Türkiye’nin en uzun soluklu sinema etkinliği olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin danışmanlığını ise Hülya Uçansu ve Reis Çelik yapacak. Festivalin, Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini sinemaseverlerle buluşturması hedefleniyor. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.