Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali Kadıköy’de

Kadıköy’de düzenlenecek olan 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, kısa film severleri bir araya getirecek.

Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali Kadıköy’de

Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali Kadıköy’de düzenlenecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali’ne Yeldeğirmeni Sanat Merkezi mekan olarak hizmet verecek. 

Festival dört yıldır New York ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede “Directed by Women Worldwide Film Viewing Party” adıyla düzenlendi. Bu kez festival “Directed by Women Turkey”adıyla İstanbul’da kısa film severleri bir araya getirecek. 

Eş zamanlı gerçekleşen Festivalin Türkiye ayağı 1. Uluslararası Kadın Yönetmenler Kısa Film Festivali, 13-15 Eylül 2019 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

Farklı kültür ve bakışa sahip kadınların çektiği 30 finalist film festivalde yer alacak. Belgesel, kurmaca, animasyon kategorilerinde gösterilecek filmlere, ulusal ve uluslararası olmak üzere en iyi film ödülü verilecek. Festivalin jürisinde Bennu Yıldırımlar, Meryem Yavuz, Çağrı Vila Lostuvali ve Ceylan Özgün Özçelik yer alıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.