Antik Cisterna Trio-Üçlü sergisiyle sanatseverleri ağırlıyor

Antik Cisterna Sergi Salonu’nda 8-24 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek sergide üç kadın sanatçının eserleri sergilenecek.

Antik Cisterna Trio-Üçlü sergisiyle sanatseverleri ağırlıyor

Antik Cisterna Trio-Üçlü sergisiyle sanatseverleri ağırlıyor. Antik Cisterna Sergi Salonu’nda 8-24 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenecek sergide üç kadın sanatçının eserleri sergilenecek.

Çiğdem Yaşa, Hazan Yaprak ve Nazmiye Alkanat’ın farklı tarzdaki sanat eserleri karma sergide bir araya geliyor.

Çiğdem Yaşa, kendi gerçeğini yaratmak amaçlı sanat serüvenine başladı. Mantığı geri plana itip hayal gücünü üretime dönüştürüyor. Sınırsız hayal gücü dünyasında kendi arayışını gerçeğe dönüştürerek, resimlerinde varoluş çabasını akıl ve mantığın kontrolünden çıkarıp tuvale aktarıyor.

Sanatçı, eserlerinde aklın ve mantığın kalıplaşmış denetiminden uzaklaşma çabasını sergileyerek, bilinçaltı dünyasını farklı bir tarzda sanatseverlere sunuyor.

Kadına farklı bakış

Hazan Yaprak, oluşturduğu “Woman” serisiyle üçlü sergide yer alacak. Kadın olgusu farklı bir bakış açısıyla sergide yer alacak. Hazan Yaprak, farklı malzemeler kullanarak, oldukça baskın renkleri kâğıt üzerinde kumaş ve kağıt parçaları ile buluşturarak kolaj oluşturan renkli çalışmalarını sergiliyor. Kadının kendi iç dünyasındaki hayal gücünü kavramsal bir çerçevede izleyiciyle buluşturuyor.

Üç boyutlu çalışmalar yapan heykel sanatçısı, resim tekniğinin dışına çıkıyor. Kendi bakış açısını kâğıt üzerine taşıdığı bu özgün sergide, izleyiciye farklı bir lezzet sunuyor.

Kullandığı her boya parçasını birer veri olarak kabul ederek tuvale aktaran Nazmiye Alkanat, görsel imgeleri kendi alanının dışına çıkarıp zemine yerleştiriyor. Nesneleri kendi süzgecinden geçirerek siyah beyaz fon üzerinde renklendirip dokuya dönüştüren sanatçı çalışmalarında boyaları, fırçanın sıkışmış alanından çıkarıp kendi yorumu ile büyülü bir doku halinde izleyiciye aktarıyor.

Çiğdem Yaşa, Hazan Yaprak ve Nazmiye Alkanat kendi iç dünyalarında oluşturdukları eserleri kendilerine özgün sanatsal bakış açılarıyla tuvalden izleyiciye aktardılar. Bu renkli “trio” sergisi 24 Aralık’a kadar Antik Cisterna Sergi Salonu’nda sanat severleri bekliyor.

ANTİK CİSTERNA

Antik Hotel

Adres: Ordubaşı Caddesi, Sekbanbaşı Sok. No:6 Beyazıt-İstanbul    Tel: 0212 638 58 58

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.