Ara Güler Fotoğraf Sergisi Newyork’ta açıldı

Ara Güler Fotoğraf Sergisi dünyayı geziyor. Londra ve Paris’ten sonra şimdi de New York’da sanatseverlerle buluşuyor.

Ara Güler Fotoğraf Sergisi Newyork’ta açıldı. Serginin açılışını Newyork’ta BM toplantısı için bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

Ara Güler Fotoğraf Sergisi Alexander Hamilton ABD Gümrük Binası’nda törenle açıldı. Açılışta ünlü piyanist Fahir Atakoğlu da müzik dinletisi verdi. Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar da açılıştaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fahir Atakoğlu ve Prof. Dr. Aziz Sancar’a programa gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Ara Güler Fotoğraf Sergisi Londra ve Paris’te de düzenlenmişti. Bu süreçte The Times, Daily Mail, Le Figaro gibi önde gelen medya kuruluşları sergiyi sayfalarına taşımışlardı. İngiliz medyası sergiyi, Londra’da gidilecek en iyi 10 etkinlik arasında göstermişti. 

Ara Güler Fotoğraf Sergisi şimde Wall Street’in kalbinde, Smithsonian NMAI içindeki Alexander Hamilton U.S. Custom House’da sanatseverlerin beğenisine sunululuyor. 

Serginin ana omurgasını, Ara Güler’in 1950’lere dayanan İstanbul fotoğrafları oluşturuyor. Bununla birlikte Dustin Hoffman’dan Federico Fellini’ye, Pablo Picasso’dan Salvador Dali’ye, Brgitte Bardot’dan Sophia Loren’e uzanan portreler seçkisi de sergide yer alıyor.

New York’tan sonra Ara Güler Fotoğraf Sergisi’nin yolculuğu Roma’da Trastevere Müzesi’nde, ardından Mogadişu’daki Türk Büyükelçiliği’nde sürecek. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.