Merkezefendi Kitap Günleri 60 yazarı misafir edecek

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde ilk kez kitap günleri düzenleniyor. Merkezefendi Belediyesi tarafından düzenlenen Merkezefendi Kitap Günleri 60 ünlü yazarı ağırlayacak.

Merkezefendi Kitap Günleri 60 yazarı misafir edecek. Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde ünlü yazarlar okurlarla buluşacak. Merkezefendi Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Merkezefendi Kitap Günleri 4 Ekim’de başlayacak.

13 Ekim’de sona erecek olan Merkezefendi Kitap Günleri 60 yazarı misafir edecek. Yazarlar okurlarla buluşup sohbet edecekler ve kitaplarını imzalayacaklar.

Merkezefendi Belediyesi’nin kitap günleri 4 Ekim’de başlayıp, 13 Ekim’de son bulacak. 60 yazarın binlerce eseri, kitapseverlerle buluşacak.

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Merkezefendi Kitap Günleri birbirinden kıymetli ve ünlü yazarları bir araya getirecek. Merkezefendi Kitap Günleri’ne Sinan Meydan, Mustafa Balbay, İnci Aral, Saygı Öztürk, İlhan Şeşen, İhsan Eliaçık, Ercan Kesal, Hanefi Avcı, Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Erol Mütercimler, Kübra Kongar, Selçuk Erdem, Aydın Ilgaz, Nilgün Ilgaz, Kahraman Tazeoğlu, Müfit Can Saçıntı, Ali Lidar, Murat Menteş, Saniye Bencik Kangal, Şükrü Erbaş gibi ünlü yazarlar katılacak.

Denizlili yazar Hasan Ali Toptaş da olacak

Denizlili yazar Hasan Ali Toptaş da Merkezefendi Kitap Günleri’nde okurlarla buluşacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi İlçesi’ni kültür ve sanatın merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak Kitap Günleri etkinliğimizin ilkini bu yıl gerçekleştiriyoruz. İlçemizi kültür ve sanatın merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. 60 ünlü yazarın katılacağı etkinliğimiz 4 Ekim’de başlayıp 13 Ekim’de sona erecek. Ömrüne dört bin kitap sığdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek alacağız. Okuyan, araştıran bir nesille daha güçlü yarınlar inşa edeceğiz. Merkezefendi Belediyesi Kitap Günleri’ni adeta bir şölen havasında yaşayacağız.” dedi.

Merkezefendi Kitap Günleri imza günleri

Merkezefendi Kitap Günleri imza günleri programı şöyle:

4-5-6-7 Ekim 2019  – Aydın Ilgaz ve Nilgün Ilgaz

5 Ekim 2019 – Erol Mütercimler

4-5 Ekim – Hanefi Avcı

5-6 Ekim – Saygı Öztürk

5 Ekim – Ataol Behramoğlu

5-6 Ekim – İhsan Eliaçık

5 Ekim – İlhan Şeşen

6 Ekim – Mustafa Balbay, Sinan Meydan, Kahraman Tazeoğlu, Tufan Gündüz, Başak Buğday ve Ercan Kesal

7 Ekim – Ahmet Ümit

12 Ekim – Gönül Çatalcalı

12-13 Ekim – Yavuz Karakaş

Merkezefendi Kitap Günleri Söyleşi programı

Merkezefendi Kitap Günleri Söyleşi programı şöyle:

4 Ekim Cuma günü

14.00 – 14.45 Aydın Ilgaz

5 Ekim Cumartesi günü

12.00 – 12.45  Hanefi Avcı –  ‘Devletin Güvenliği’,

13.00 – 13.45 Erol Mütercimler – ‘21. Yüzyılda Fikrimizin Rehberi’,

14.00 – 14.45 Kübra Tongar

15.00 – 15.45 Ataol Behramoğlu –  ‘Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var’,

16.00 – 16.45 İhsan Eliaçık –  ‘Demokratik Özgürlükçü İslam Nedir, Ne Değildir?

6 Ekim Pazar günü

14.00-14.45 Kahraman Tazeoğlu

15.00-15.45 Sinan Meydan – ‘Atatürk Etkisi’,

16.00-16.45 Mustafa Balbay – ‘Siyaset ve Sonbahar’,

7 Ekim Pazartesi günü

17.00-17.45  Ahmet Ümit-  ‘Aşkımız Eski Bir Roman’

8 Ekim Salı günü

17.00 ile 17.45 Müfit Can Saçıntı

12 Ekim Cumartesi günü 

16.00 ile 16.45 Gönül Çatalcalı  – ‘Hamdüsena Sokağı Kadınları Romanı Üzerinden Türkiye’de Kadınların Var Olma Mücadelesi’

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şirin dedi ki:

    Şükrü Erbaş ve Hasan Ali Toptas ne zaman geliyor? Neden belli değil?

    1. Hasan Ali Toptaş imza günü ile ilgili bu haber hazırlandığı sırada bilgi sahibi olamadık. İmza günü 9 Ekim Çarşamba saat: 15:00 dadır.