Armaggan Art Design Gallery Solo Sergi Dizisi

Armaggan Art Design Gallery Solo Sergi Dizisi

Armaggan Art Design Gallery Solo Sergi Dizisi, 10’uncu kez sanatseverlerle buluştu. Armaggan Art Design Gallery, genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kuruldu. Galeride 10’uncusu düzenlenen Solo Sergi Dizisi’nde Tan Mavitan, Lütfiye Kösten ve Canan Ustaoğlu’nun eserleri sergileniyor. Galerinin kapıları  24 Kasım’da bu sergi ile açıldı. 

ARMAGGAN Art & Design Gallery Solo Sergi Dizisi, Tan Mavitan, Lütfiye Kösten ve Canan Ustaoğlu’nun solo sergileri ile 10’uncu kez sanatseverlerle buluştu. Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art Design Gallery’nin, ilki 2014 yılı Nisan ayında başlayan Kişisel Sergi Dizisi, üçüncü yılını tamamlamaya doğru ilerlerken 10’uncu sergiye ulaştı.

ARMAGGAN Genel Müdürü Ebru Karaçam ev sahipliğinde yapılan davete sanat ve cemiyet dünyasından Jülide Berkman, Ferhan İstanbullu gibi isimler katıldı. Sergi küratörü ve galeri yöneticisi Şanel Şan Sevinç sergi konusunda, “Sergi alanında 3 solo sergiye aynı anda ev sahipliği yapıyoruz. Her biri genç usta sayılabilecek sanatçılarımızdan Lütfiye Kösten soyut figüratif alanda üretimlerine devam ederken, Tan Mavitan’ın güçlü kavramsal, protesto ve mizahı aynı potada eriten heykellerine Canan’ın dışavurumcu ve malzemeyi merkeze alan eserleri eşlik ediyor ” dedi.

armaggan_01

Sergiler hakkında

TAN MAVİTAN

‘’NAM-I DİĞER’’

Farklı formatlardaki eserleri ile sanatseverlere ilginç sürprizler sunan Tan Mavitan, Solo Sergi Dizisi’nde “Nam-ı Diğer” başlıklı solo sergisi ile yer alıyor. “Bir Şey’in Nesnesi olmaktan ayırmaya çalıştığım formları, özgürleştirme vaadiyle, başka Bir Şey’lerin nesneleri haline getiriyorum” diyen Mavitan’ın eserleri formlar, hisler, düşünceler ve eylemler üzerine farklı deneyimler sunuyor.

LÜTFİYE KÖSTEN

“AYNA’’

Ressam Lütfiye Kösten, “Ayna” ile aynada kendisine bakar gibi size bakan portrelerden oluşan bir seri ile Solo Sergi Dizisi’nde yer alıyor. “Bugün, kendimiz ve çevremiz hakkındaki kavrayışımızı yazılı ve görsel medyatik imgeler belirliyor. Bu imgeler ne tür bir bedene sahip olmamız ve neyi arzulamamız gerektiğini belirlemekle kalmıyor, benlik duygumuzu, inanç sistemimizi, bireyselliğimizi, toplumsal rollerimizi de temelden etkiliyor. Portreler ‘Ayna’nın kendisi, ‘İmgelerin’ yansımasıdır,” diyen Lütfiye Kösten sergideki eserleri ile kişisel ve toplumsal portrelerimizi sorguluyor.

CANAN USTAOĞLU

‘’ADANMIŞ’

Solo Sergi Dizisi’nde eserleri yer alan diğer sanatçı Canan Ustaoğlu da ahşap ve kağıt materyallerle oluşturduğu eserleri sergiliyor. Ustaoğlu, “Adanmış” başlıklı sergisinde ‘görünen’lerden yola çıkarak ‘görünmeyeni’ bulma çabasına yönlendiriyor. “İşlerimde her zaman ana materyalim ahşap olmuştur” diyen Ustaoğlu şu ifadeleri kullanıyor: “İşlerimde temam insan ve davranışları üzerine kurulu, ben de bu materyallerimi insanla bağdaştırıyorum, işlerimde kullandığım gümüş ve altın gibi unsurlar ile renk ve minimal geometrik düzen içinde bir kurgulama yapıyorum, ağacın doğal asimetrik formu ile simetrik minimal düzen arasında çatışma yaratmayı seviyorum… Her zaman görünür olan değerlidir ya da değildir ama görünmeyen tüm duygu giz, bulmak inanmak isteyenin arzusu çabasında saklıdır…”

Tan Mavitan, Lütfiye Kösten ve Canan Ustaoğlu’nun eserlerinin sergilendiği ARMAGGAN Art Design Gallery Solo Sergi Dizisi’nin 10’uncusu, 24 Kasım – 24 Aralık tarihleri arasında sanatseverlere açık olacak.

ARMAGGAN ART DESIGN GALLERY Nuruosmaniye Caddesi No: 65, Nuruosmaniye, İstanbul

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.