Aşıklar Bayramı film oluyor

06.12.2020
A+
A-

Ödüllü roman Aşıklar Bayramı sinemaya uyarlanıyor. Kemal Varol’un kaleme aldığı romanın sinemaya uyarlanması için harekete geçildi. Çekimler 2021’de başlayacak. Sinemaya Aşıklar Bayramı filmi geliyor…

Aşıklar Bayramı film oluyor… Türk sinemasında yeni bir edebiyat uyarlaması için düğmeye basıldı. Kemal Varol’un Aşıklar Bayramı romanı sinemaya uyarlanıyor. Aşıklar Bayramı romanı 2019’da Dünya Kitap Yılın Telif Kitabı seçilmiş ve 2020 Attilâ İlhan Roman Ödülü’nü kazanmıştı.

Gelecek Uzun Sürer ve Rüzgarın Hatıraları gibi ödüllü yapımlarla tanınan Özcan Alper, Bayramı romanını sinemaya uyarlamaya hazırlanıyor.

Özcan Alper, pandemi sürecinde çektiği ve post prodüksiyon aşamasında olan “Karanlık Gece” filmini seyirciyle buluşturmak için gün sayıyor. Bu süreçte Nar Film’in üstleneceği “Aşıklar Bayramı”nın çekimlerine da başlayacak.

Aşıklar Bayramı filminin senaryosu Özcan Alper ve Kemal Varol tarafından birlikte kaleme alındı. Aşıklar Bayramı oyuncu seçimleri devam ediyor.

Aşıklar Bayramı filmi ne zaman çekilecek? Aşıklar Bayramı filmi çekim tarihi 2021 yılı olarak açıklandı. Ancak hangi ay başlayacağı bildirilmedi. 

Aşıklar Bayramı filminin konusu 

Aşıklar Bayramı filminin konusu ne? Aşıklar Bayramı filminin konusu baba oğul hesaplaşması olarak sinemaya gelecek. Aşıklar Bayramı’nda 25 yıl boyunca hiç görüşmemiş saz aşığı Heves Ali ile avukat oğlu Yusuf’un Kars’a doğru zorlu yolculukları anlatılıyor.

“Evvela, baba-oğul hesaplaşmasına dair bir roman bu… Kırgınlığın, kızgınlığın, suçluluk duygusuyla, hayatından çıkartma arzusunun kopamamakla boğuştuğu bir hesaplaşma. Romanın kahramanı avukatın ‘Her oğul gibi, ne kadar direnirsem direneyim daha en başından babama karşı yeniktim’ hissinin hep orada durduğu bir hesaplaşma.”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.