Aşk tezhip sanatıyla dile geldi

Naciye Subaşı’nın ‘Aşk’ adlı tezhip sergisi Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi 7 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Aşk tezhip sanatıyla dile geldi. Naciye Subaşı’nın ‘Aşk’ adlı tezhip sergisi Yıldız Sergi Salonu’nda 29 Mayıs günü açıldı. Sergi 7 Temmuz 2017 tarihine kadar açık kalacak. 

Yıldız Holding, geleneksel ve çağdaş sanata farklı platformlarda destek veriyor. Yıldız Holding, Seminer ve Sergi Salonu’nda  çalışanlarını ve ziyaretçileri sanatla buluşturmaya devam ediyor. Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonu, 29 Mayıs – 7 Temmuz tarihleri arasında bu kez de tezhip sanatçısı Naciye Subaşı’nın eserlerinden oluşan ‘Aşk’ adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. 

Naciye Subaşı

Türk Tezhip ve kalem işi sanatlarında Osmanlı klasik üslubunu yeni bir anlayışla yorumlayıp günümüze taşımaya çalışan sanatçı, eserlerinde klasik çizgileri modern ve özgün biçimlerle yorumluyor. Tezhipte kendine has kabartma süsleme tekniğini kullanan Naciye Subaşı, tezhip sanatına kazandırdığı yeni tekniklerle tanınıyor.

Tezhip sanatının en güzel örneklerinin yer aldığı sergi, Yıldız Holding Seminer ve Sergi Salonunda, hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında 0216 524 25 00 numaralı telefondan randevu alınarak; hafta içi 17.00-18.30 ve hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında ise randevusuz gezilebilecek.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.