Aslıhan Malbora soyadı ile nasıl dalga geçmişler?

14.12.2021
A+
A-

Üç Kuruş dizisinin Leylası, Aslıhan Malbora soyadıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Aslıhan Malbora soyadı ile nasıl dalga geçmişler? Show TV’nin yeni sezon dizisi Üç Kuruş’ta Leyla karakterini canlandıran Aslıhan Malbora, soyadıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Malbora soyadı gerçek mi yoksa takma mı?

Üç Kuruş dizisindeki oyunculuğuyla dikkat çeken Aslıhan Malbora, dijital platformda yayınlanan ‘Dayı Şov’da hakkında bilinmeyenleri anlattı. Malbora, oyunculuğun çocukluk hayali olduğunu söyledi.

26 yaşındaki Aslıhan Malbora, özel hayatına ilişkin açıklamalarda bulundu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu belirten Malbora, “Küçük bir şehirde büyüdüm. Tüm ailem mühendis.” dedi. Genç yıldız, “Üniversite çağına geldiğimde oyuncu olacağımı söylesem de ailem beni konservatuvara göndermeye cesaret edemedi. Altın bilezik için mühendislik okudum.” itirafında bulundu.

Malbora soyadı ile dalga geçtiler

Programda, Malbora soyadına ilişkin de soru geldi. Bir sigara markasına benzeyen soyadıyla ilgili “Soyadınız çok havalı, değiştirdiniz mi?” sorusuna samimi bir cevap verdi.

Aslıhan Malbora soyadının doğduğu andan itibaren Malbora olduğunu belirterek “Soyadımı seviyorum ama özellikle lise yıllarında ne çektim soyadımdan, o kadar çok tütün ve tütün mamulleri lakabım vardı ki bir ara adımı unuttum, kendimi tobacco dükkanı zannetmeye başladım.” dedi.

Malbora soyadı nereden geliyor?

Aslıhan Malbora, soyadının nereden geldiğini de açıkladı. Mablora soyadının kökeninin milli mücadele döneminde mal varlığını kaybeden ailesinden geldiğini belirten oyuncu, “mal” ve “alabora” kelimelerinin birleşimi olduğunu, daha sonra “Malbora” haline geldiğini aktardı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.