Haluk Hepkon Ahmet Altan’ı hedefe koydu

14.12.2021
A+
A-

Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon, Türkan Saylan’ın ölüm yıldönümünde sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Saylan’ı anarken de Ahmet Altan, Murat Belge, Bejan Matur ve Nazlı Ilıcak’ı hedefine koydu.

Haluk Hepkon Ahmet Altan’ı hedefe koydu ve sert sözlerle eleştirdi. Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon, Ahmet Altan’ın bir dönem söylediği sözleri gündeme taşıyarak “Unutmayın” dedi.

Ünlü yayıncı Haluk Hepkon, Türkan Saylan’ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla andı. andığı paylaşımında Ahmet Altan’ı hedef alarak “Unutmayın” dedi.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 86. doğum gününde Türkan Saylan’ı andı. Ahmet Altan’a ise sert sözlerle yüklendi.

Ahmet Altan’ı unutmayın

Paylaşımında Ahmet Altan’ın ‘Saylan’ın yönetimindeki kuruluş, çocukları fişliyor, darbeci kuruluşlarla ciddi ilişkileri bulunuyor. Öyle bir yer ve o yerin yöneticisinin evi aranır’ şeklindeki sözlerine yer veren Hepkon, “Ne Türkan Saylan’ın bu mahzun bakışını ne de FETÖ’cüler onun evini bastığında utanmadan bunları söyleyen Ahmet Altan’ı unutun” ifadelerini kullandı.

Murat Belge, Bejan Matur ve Nazlı Ilıcak da hedefinde

Haluk Hepkon, Twitter hesabından Türkan Saylan’ı anarken sadece Ahmet Altan’ı değil Murat Belge, Bejan Matur ve Nazlı Ilıcak’ı da hatırlattı.

Haluk Hepkon yaptığı paylaşımda “Türkan Saylan’a darbe ajitatörü diyen Murat Belge, “Güneydoğudan kızları askerî okul talebeleriyle eşleştiriyor” diyen Bejan Matur, “evi aranır” diyen Ahmet Altan, “her tutuklananın arkasından hukuk darbesi demeyin” diyen Nazlı Ilıcak. Başkalarını bilmem ama ben sizleri unutmadım” ifadelerini kullandı.

 

 

Ne yaşanmıştı?

Ahmet Altan, 21 Nisan 2009’da Haksöz Haber’de yayımlanan “Direk ve kıymık” başlıklı yazısında evi polisler tarafından basılan Türkan Saylan’ı kaleme almış ve “Saylan’ın yönetimindeki kuruluş, çocukları fişliyor, üstelik darbeci kuruluşlarla da ciddi ilişkileri bulunuyor. Öyle bir yer ve o yerin yöneticisinin evi aranır… Ama “görüntü” insanın içini sızlatıyor, sızlatmaması da mümkün değil. Değil de, hayat da sadece “görüntü” değil, o görüntünün bir de arka planına bakmalı. Orada bir haksızlığa ve hukuksuzluğa rastlamıyorsunuz” ifadelerini kullanmıştı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.