Aslında Özgürsün dizisi Duygu Asena romanından ekrana

24.03.2022
A+
A-

Duygu Asena’nın romanı Aslında Özgürsün aynı adla televizyon dizisi oluyor.

Aslında Özgürsün dizisi Duygu Asena romanından ekrana… Türkiye’de kadın hakları konusunda yazdıkları ve mücadelesiyle akıllara ilk gelen isimlerden Duygu Asena’nın romanı televizyon dizisi oluyor. 

Duygu Asena’nın Aslında Özgürsün adlı romanı GAİN ekranlarında dizi film olarak seyirciyle buluşacak. Dizi, aynı adla ekrana gelecek.

Aslında Özgürsün adlı dizide Deniz Çakır ve Bade İşçil başrollerde olacak. Dizide, iki çocukluk arkadaşı kadının ekseninde ilişkiler ve hayata yenilikçi bakış açıları yer alacak. 

Aslında Özgürsün dizisi konusu

Gazeteci-yazar Duygu Asena’nın sürükleyici eseri ile aynı adı taşıyan “Aslında Özgürsün” dijital platform GAİN için dizi olarak uyarlanıyor. Geçtiğimiz günlerde sete çıkan dizinin ilk tanıtım videosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayınlandı. Başrol oyuncuları Bade İşcil ile Deniz Çakır’ın yer aldığı dikkat çekici video GAİN’in Instagram hesabından paylaşıldı.

Bir GAİN Orijinal yapımı olarak izleyiciyle buluşacak dizi, toplumun ve erkeklerin dayattığı kurallara karşı çıkan Belgin ve Berna isimli 40 yaşlarındaki iki kadının arkadaşlığını, özgürlük ve kimlik arayışlarını anlatıyor. Farklı çevrelerden farklı hayatlar yaşayan ancak benzer sorunlarla mücadele etmek zorunda kalan bu kadın karakterlere ünlü oyuncular Deniz Çakır ve Bade İşcil hayat veriyor.

Deniz Çakır güçlü, dediğim dedik, Duygu Asena’nın eserindeki betimlemesiyle “aşka âşık” ama hayatta sadece kendisine dayanan Berna’yı canlandırıyor. Bade İşcil ise kendini eşine ve iki çocuğuna adamış, hayalinin bu olduğunu sanırken yeni tanıştığı özgür ruhlu bir adama âşık olmaya başlayan Belgin’i oynuyor.

Aslında Özgürsün dizisi oyuncuları 

Aslında Özgürsün. dizisinin senaristliğini ve yönetmenliğini Ali Kemal Güven üstleniyor. Aslında Özgürsün dizisinin oyuncu kadrosunda Deniz Çakır ve Bade İşcil ile birlikte Alican Yücesoy, Burak Yamantürk, Saygın Soysal, Berk Cankat, Ceren Taşçı, Sergen Deveci, Ecrin Bolkar, Perihan Savaş, Aslı İçözü, Nurhan Özenen ve Nükhet Duru yer alıyor. Usta oyuncu Zuhal Olcay ise konuk oyuncu olarak sürpriz bir performansa imza atmaya hazırlanıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.