Ata Demirer’e Frida Kahlo tepkisi

Ünlü komedyen Ata Demirer’e Frida tepkisi büyüyor. Ata Demirer’in Instagram’da paylaştığı fotoğraf hayranlarının tepkisin çekti.

Ata Demirer’e Frida Kahlo tepkisi geldi. Ünlü komedyen Ata Demirer, Instagram hesabından Frida Kahlo’yu taklit (!) edince takipçilerinden sert eleştiriler geldi.

Komedyen Ata Demirer, dünyayı saran sosyal medya akımına örnek olması için bir paylaşım yaptı. Önceki yıllara ait hali ile  şimdiki görüntüsünü yan yana koyarak paylaşılan akım ‘tenyearschallenge’ Ata Demirer’i de harekete geçirdi. Ancak Ata Demirer, farklı bir yöntemle takipçilerinin dikkatini çekti.

Dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun fotoğrafı ile onu taklit eden kendi fotoğrafını yan yana koydu ve paylaştı. İşte bu paylaşımdan sonra Ata Demirer’e beğenilerle birlikte sert tepkiler de gelmeye başladı. 

Hedefim Sensin filminde Frida Kahlo

Ata Demirer, sinemadaki son filmi Hedefim Sensin’de Frida Kahlo konusunu önemli ölçüde seyirciye ulaştırmıştı. Yani Ata Demirer’in Frida Kahlo’ya saygısızlık yapması gibi bir durum yok. Ancak paylaşımı komedyeni biraz zor durumda bıraktı. 

Frida Kahlo’nun o unutulmaz pozunu taklit eden Ata Demirer, dudaklarına ruj sürdü, başına çiçekler koydu. Kulaklarına da iri küpeler takan Ata Demirer, aksesuar olarak iri deniz kabuklarından oluşan bir kolyeyi de eksik etmedi. Ama en önemlisi Frida’nın kalın kaşlarını da taklit etti. 

Ata Demirer’e Feride Kahrol ismi

Bu paylaşımdan sonra takipçilerinden bazıları Ata Demirer’e “Mizah yapmak bana bu değil! Yaşayan insanlar taklit etmek vs hepimiz gülüyoruz lakin Frida Kahlo’nun üzerinden mizah yapmak bana hiç komik gelmiyor” dedi. “Frida mezarında ters dönmüştür” yazarak tepkisini koyan da oldu. Bir başka takipçi ise Ata Demirer’e “Feride Kahrol” ismini takarak tepkisini gösterdi.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.