Kadıköy Kış Sanat Festivali başlıyor

İki gün sürecek olan Kadıköy Kış Sanat Festivali başlıyor. Kadıköy Marış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan festivalde, müzik, dans, söyleşi ve çeşitli atölyeler yer alıyor.

Kadıköy Kış Sanat Festivali başlıyor. 3. Kadıköy Kış Sanat Festivali, Barış Manço Kültür Merkezi’nde 9-10 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. 

Festivali, Türkiye Gençlik Akademisi ve Kadıköy Belediyesi birlikte düzenliyor. Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki festivalden elde edilecek olan gelir Hayat Ağacı projesine gidecek. 

Hayat Ağacı projesi, Türkiye Gençlik Akademisi tarafından yürütülüyor. Projesi kapsamında robotik kodlama ve yazılım sınıflarının açılması amaçlanıyor. 

Kadıköy Kış Festivali’nin ilk gününde radyocu Ali Bilal Bal söyleşisi gerçekleştirilecek. Bulut Fabrikası tiyatro oyunu ve Yasemin Şefik stand-up gösterisi konukları bekliyor.

İlk günün kapanışı rock müzik grubu Sarmaşık ve Melis Danişmend konserleri ile yapılacak.

Festivalde tango, seramik ve yaratıcı drama atölyeleri de yer alıyor.

Kadıköy Kış Festivali’nin ikinci gününde renkli etkinlikler olacak. Ercan Kesal söyleşisi ile başlayacak olan ikinci gün, Tiyatro Mundus’un Dört Mevsim oyunu ile devam edecek.

Ardından Saman Alevi tiyatro oyunu sahnelenecek. Festivalin kapanışında C Blok adlı müzik grubunun ardından Birkan Nasuhoğlu sahne alacak.

İkinci gün sahne programlarında Balfolk Dans Atölyesi, Mandala Yapım Atölyesi ve Yaratıcı Drama Atölyesi izleyicilerle buluşacak.

Kadıköy Kış Sanat Festivali Programı

9 Şubat 2019 Cumartesi ilk gün programı

14:00 Ali Bilal Bal Söyleşi

15:30 Bulut Fabrikası Tiyatro

18:00 Yasemin Şefik Stand-up

20:00 Sarmaşık Müzik Performans

21:00 Melis Danışmend Konser

14:30 Arjantin Tango(Hakan Merter)

15:00 Seramik Atölyesi(Aslı Ertürk)

17:00 Tiyatro Mundus ile Yaratıcı Drama Atölyesi

 

10 Şubat 2019 Pazar ikinci gün programı

14:00 Ercan Kesal Söyleşi

15:30 Dört Mevsim Tiyatro

17:45 Saman Alevi Tiyatro

20.00 C Blok Konser

21.00 Birkan Nasuhoğlu Konser

15:00 Balfolk Dans Atölyesi

15:00 Mandala Yapım Atölyesi

17:00 Tiyatro Mundus ile Yaratıcı Drama Atölyesi

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.