Ataol Behramoğlu’na Homeros şiir madalyası

Şiirin hayatta olan dillerinden Ataol Behramoğlu’na Homeros şiir madalyası verilecek. Merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Homeros Şiir ve Sanat Madalyası ödül kurulu madalyanın bu yılki sahibinin Ataol Behramoğlu olduğunu açıkladı. 

Avrupa Homeros Şiir ve Sanat Madalyası ödülü, ulusal ve uluslararası değeri kabul edilmiş şairlere veriliyor. Ödülün Ataol Behramoğlu’na verilmesinin gerekçesi şu sözlerle açıklandı: “Kurulumuz için siz seçkin bir Türk şair ve  çevirmeni, aynı zamanda uluslararası değerde büyük bir yazarsınız; çalışmalarınızda hümanizm ve sanatsal bağımsızlık görmekteyiz”

Ödül ve madalya  Ataol Behramoğlu’na Şişli Nazım Hükmet Kültür ve Sanat Vakfı’nda düzenlenecek bir törenle, Avrupa Homeros Şiir ve Sanat Madalyası Ödül Kurulu başkanı, şair-yazar  Dariusz Lebioda tarafından verilecek.

Ödül töreni 28 Eylül Çarşamba günü, saat 18.00’de Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı salonunda yapılacak.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.