Atilla Dorsay Bir Ömürden Seçilmiş Tablolar ile anılarını paylaşıyor

Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay bu kez kendi hayatını ‘eleştiriyor’. Sinema dünyamızda el feneri ile ‘yol göstericilik’ görevini yıllardır yerine getiren Atilla Dorsay, 80’inci yaş gününde ‘anılarını’ okurlarla paylaşıyor.

Atilla Dorsay Bir Ömürden Seçilmiş Tablolar ile anılarını paylaşıyor. Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, bu kez kendi hayatına dair bir kitapla okurlarla buluşuyor. 

Türk sinemasının motivasyon kişisi olarak baş köşede yer alan Atilla Dorsay, ‘itiraflarda’ bulunarak anılarını yazdı. Kendi hayatının öz yargılaması, ilk kez paylaşılan anılar ve onlara dair duygular… 

Atilla Dorsay, günlük gazetelerde ve haber sitelerinde uzun yıllar sinema yazıları yazıyor. Eleştirdi, destekledi, yön gösterdi… Türk sineması için ufuk açıcı, zihin geliştirici ve bakış açısı oluşturucu özelliği ile Atilla Dorsay, hayatından kesitleri kaleme aldı. Atilla Dorsay anılarını yazdı. 

Remzi Kitabevi tarafından basılan kitap 17 Mart 2019 tarihinde raflarda olacak. Kitabın raflara çıkış günü aynı zamanda Atilla Dorsay’ın 80’inci doğum günü…

Atilla Dorsay ‘Bir Ömürden Seçilmiş Tablolar’ adlı kitabını tanıtırken şu cümleleri yazdı: 
 
Bu kitabı yazarken itiraf edecek çok şeyim olduğunu anladım. Hıristiyanvari bir ‘günah çıkarma’ kurumundan söz etmiyorum, papaza gerek yok!… Ama kimi zaaflarımı, yanlışlarımı, hatalarımı, kusurlarımı da anmak istedim. Bu idealize edilmiş, gerçeklere teğet geçen bir anılar kitabı olmasın istedim. Her birinden dersler aldığım o hatalarımın gençlere de bir şeyler öğreteceğine inandım. Ve bu yolu seçtim.
 
Şimdi, uzun bir ömürden seçilmiş bu tablolar sanki bir ressamın dokunuşuyla önünüzde açılıyor, canlanıyor, renkleniyor. Seyir sizin, seçim sizin…”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.