Murat Gülsoy’un Ve Ateş Bizi Tüketiyor romanı raflarda

Murat Gülsoy’un son romanı Ve Ateş Bizi Tüketiyor raflarda yerini aldı. Roman dalında son yıllarda dikkat çeken yazarlardan olan Murat Gülsoy, “Ve Ateş Bizi Tüketiyor… Gecenin içinde dolananların, gecede kaybolanların romanı…” diyor.

Murat Gülsoy’un Ve Ateş Bizi Tüketiyor romanı raflarda yerini aldı. Can Yayınları’ndan çıkan roman “Gecenin içinde dolananların, gecede kaybolanların romanı…” cümlesi ile tanıtılıyor.

1992-2002 yılları arasında arkadaşlarıyla Hayalet Gemi dergisini çıkaran Murat Gülsoy, “Bu Kitabı Çalın” adlı kitabıyla 2001 Sait Faik Hikaye Armağanı’nı kazanmıştı.
“Bu Filmin Kötü Adamı Benim” adlı romanıyla ise 2004 Yunus Nadi Roman Ödülü’ne değer bulundu. Murat Gülsoy, edebiyat ödüllerine ‘alışık’ bir yazar. “Baba Oğul ve Kutsal Roman” adlı kitabıyla 2013 Notre Dame de Sion Edebiyat Ödülü’nü aldı. “Gölgeler ve Hayaller Şehrinde” adlı romanıyla ise 2014 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’nü kazandı.
Kitapları çeşitli dillere çevrildi. Murat Gülsoy, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor. Mühendislik ve yaratıcı yazarlık dersleri veriyor. 
Son yılların dikkat çeken romancılarından olan Murat Gülsoy, ‘Ve Ateş Bizi Tüketiyor’ adlı yeni eseriyle okurlarla buluşuyor. 

Ve Ateş Bizi Tüketiyor romanın konusu

Ve Ateş Bizi Tüketiyor adlı romanın tanıtımında şu cümleler yer alıyor: 
Sokak lambasının aydınlattığı girişte, gemi tarifesinin yanında asılı olan semt haritası dikkatimi çekti. Kırmızı bir noktanın yanında “Buradasınız” yazılıydı. Ağır ceza reisinin titreyen parmaklarıyla bu kırmızı noktaya dokunduğunu, “Buradayım ama burası neresi?” diye mırıldandığını duyar gibi oldum.
Mevsimlerin hızla değiştiği, hayatın akıp geçtiği bir kış gecesi kaybolan yaşlı komşusunu aramaya çıkan bir adam, yaşadığı mahallenin bildik sokaklarında tekinsiz bir yolculuğa sürüklenir. “78 Nova”nın kadife koltuklarından üniversitenin gizli dehlizlerine, zifirî karanlıktaki bir heykel sergisinden kendi filmini çekenlerin açık hava sinemasına, eski bir sarayın bahçesinden bağlar arasındaki hayal evine ve nihayet yeraltındaki metro inşaatından ölüm kuyularına uzanan bu yolculukta kahramanımız hem yol boyunca karşılaştığı insanların hikâyelerinin bir parçası olacak hem de yaşlı komşusunun kim olduğunu öğrenecektir.
Murat Gülsoy, sıradan hayatların ardına gizlenen karanlığı, on yıllarca saklanan derin korkuları, yaşlı kalplere gömülmüş hüzünlü aşkları, başkalarının aynasında kendi benliğiyle yüzleşmeyi fantastik, yer yer grotesk bir arayış hikâyesine sığdırırken sırlarla dolu geçmişin kapısını cesaretle aralıyor.
Ve Ateş Bizi Tüketiyor… Gecenin içinde dolananların, gecede kaybolanların romanı…

Murat Gülsoy sosyal medyadan paylaştı

Ve Ateş Bizi Tüketiyor romanı ile ilgili Murat Gülsoy, Instagram hesabından bir paylaşım yaptı. Murat Gülsoy paylaşımında şunları söyledi: 

“Yeni romanım bu hafta çıkıyor. Ve Ateş Bizi Tüketiyor Murat Gülsoy, sıradan hayatların ardına gizlenen karanlığı, on yıllarca saklanan derin korkuları, yaşlı kalplere gömülmüş hüzünlü aşkları, başkalarının aynasında kendi benliğiyle yüzleşmeyi fantastik, yer yer grotesk bir arayış hikâyesine sığdırırken sırlarla dolu geçmişin kapısını cesaretle aralıyor.

Ve Ateş Bizi Tüketiyor… Gecenin içinde dolananların, gecede kaybolanların romanı…”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.