Attilâ İlhan anma etkinliği Kadıköy’de

Attilâ İlhan ölümünün 14’üncü yılında Caddebostan Kültür Merkezi’nde anılacak.

Attilâ İlhan anma etkinliği Kadıköy’de

Attilâ İlhan anma etkinliği Kadıköy’de düzenlenecek. Attilâ İlhan, ölümünün 14’üncü yıldönümünde anılacak. Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek anma etkinliğinde şiirler okunacak, şarkılar söylenecek, belgesel gösterimi yapılacak.

10 Ekim 2019 Perşembe saat 20:00’da başlayacak olan Attilâ İlhan anma etkinliği kapsamında Zeynep Oral ile kompozisyon yarışması birincisi Ebru Ayyıldız bir konuşma yapacak. 

Şair, romancı, deneme yazarı, senarist ve düşünür Attilâ İlhan 10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılmıştı. Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı Attilâ İlhan için Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CMK) bir anma etkinliği düzenleyecek. 

Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve PEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Oral, 11. Attilâ İlhan Liseli Gençler Kompozisyon Yarışması birincisi Ebru Ayyıldız ile şair İlhan’ın 14’ncü ölüm yıldönümü vesilesiyle bir konuşma gerçekleştirecek. 

Gecede, Attilâ İlhan’ın yeğeni sanatçı Kerem Alışık ve Şenay Gürler, şairin şiirlerini okuyacaklar. Ferhat Göçer’in müzik dinletisi ile etkinlik sona erecek.

Anma etkinliği kapsamında Attilâ İlhan’ın hayatından ve fikirlerinden kesitler içeren video gösterimleri de gerçekleştirilecek. Attilâ İlhan anma etkinliğine katılım ücretsiz…

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.