Ara Güler belgeseli Bu Dünya Böyle Dünya

Bu Dünya Böyle Dünya adlı Ara Güler’in hayatının anlatıldığı belgesel film ve söyleşi etkinliği Akbank Sanat’ta düzenleniyor.

Ara Güler belgeseli Bu Dünya Böyle Dünya

Ara Güler belgeseli Bu Dünya Böyle Dünya belgesel film gösterimi ve söyleşisi Akbank Sanat’ta yapılacak. Yönetmenliğini Coşkun Aral’ın üstlendiği “Bu Dünya Böyle Dünya” isimli Ara Güler belgesel film gösterimi ve söyleşisinin tarihi 15 Ekim 2019 Salı.

İFSAK’ın işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, film gösteriminin ardından Coşkun Aral’ın belgesel üzerine söyleşisi ile tamamlanacak.

“Bu Dünya Böyle Dünya” belgeselinde Ara Güler’in hem tarihi belgelediği anları hem de kendi dünyasından renkli anıları işleniyor.

Ara Güler’in ülke tarihindeki dönüm noktalarıyla kesişen aile hikayesini, çocukluğundan başlayarak belgeselde ekrana geliyor.

Belgeselde Ara Güler’in sanat, bilim ve kültür alanlarında dünyanın kaderini belirleyen kişilerle kurduğu dostluklar ve onların hayatlarından kısa kesitlere de yer veriliyor.

Ara Güler’in kendi kariyerinin dönüm noktalarını da anlattığı belgeselde, fotoğrafın büyük ustası kendine has üslubuyla hem hayatın anlamını sorguluyor hem de gençliğinin ilk heyecanlarını anlatıyor.

Adını Coşkun Aral’la 1986 yılında açtıkları sergiden alan belgesel, 40 yılı aşkın dostluklarının anısına Coşkun Aral tarafından hazırlandı.

Etkinliğin biletleri Akbank Sanat Danışma’dan ve Biletix’ten temin edilebilir. Bilet fiyatı: 25 TL

Belgesel Gösterimi;
15 Ekim 2019, Salı
Saat: 19.00
Yönetmen: Coşkun Aral

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.