Attila İlhan anma gecesi

08.10.2016
A+
A-

Şair ve düşünce insanı Attila İlhan anma gecesi Kadıköy’de düzenenecek. Cumhuriyet dönemi edebiyatına ve düşünce dünyasına çok sayıda eser veren Attila İlhan için 10 Ekim’de anma gecesi düzenlenecek. “Attila İlhan 90 Yaşında”  isimli gecede anılar, şiirler, şarkılar olacak.

Türkiye’nin değerli aydınlarından Attila İlhan Kadıköy’de anılacak. Attila İlhan şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla pek çok kişinin hayatına dokundu. 

Kadıköy Belediyesi ve Attila İlhan Vakfı işbirliği ile 10 Ekim’de düzenlenecek anma gecesinde usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostları sahnede olacak. Dostları Attila İlhan ile olan anılarını anlatırken,  elbette şiirleri de okunacak.   

10 Ekim Pazartesi gecesi Saat 20.00’da Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak.

Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can Atilla İlhan’ın unutmaz şiirlerini okuyacağı gecede Mazlum Çimen’de Attila İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.  

Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz yıl 90. Doğum gününde usta şair için Attila İlhan Vakfı işbirliği ile bir anma yapmıştı. “Attila İlhan 90 Yaşında”  isimli gecede usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostlarının onu anlattığı gecede Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise İlhan şiirlerinden şarkılar söylemişti.  

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.