Attila İlhan Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı

17.03.2022
A+
A-

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı. Ödüller roman ve şiir dalındaki eserlere verilecek.

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri başvuruları başladı. Yedincisi bu yıl düzenlenen Attila İlhan Edebiyat Ödülleri için duyuru yapılarak başvurular açıldı. 

Attila İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle düzenlenen 7. Attila İlhan Edebiyat Ödülleri‘nde geçen yıl yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana “Attila İlhan Edebiyat Ödülü”, ayrıca yine geçen yıl basılan bir ilk roman ve ilk şiir kitabı için “Vakıf Özel Teşvik Ödülü” verilecek.

Şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attila İlhan‘ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya başvurular, 18 Haziran’a kadar devam edecek.

Ödüllerin jüri onursal başkanı Doğan Hızlan. Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’nin iki jürisi bulunuyor.

Roman seçici kurulununun başkanlığını Mehmet Eroğlu üstleniyor. Roman seçici kurulunun üyeleri arasında Deniz Yüce Başarır, Faruk Şüyün, Seval Şahin ve aile adına Ali Cem İlhan yer alıyor.

Metin Celal şiir seçici kurulu başkanlığını üstleniyor. Şiir seçici kurulunda A. Ali Ural, Adnan Özer, Tuğrul Tanyol ve aile adına Kerem Alışık bulunuyor. 

Yarışma ile ilgili bilgilere “www.tilahan.org” adresinden ulaşılabilir.

Yarışmada ödül kazanan eserlerin ise kasım ayında açıklanması planlanıyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM